Tiesa.com   |   telegraph.co.uk   |   2015-06-30

Pašalpininkai Anglijoje „uždirba” daugiau nei mokesčių mokėtojai

  
Pašalpininkai Anglijoje „uždirba” daugiau nei mokesčių mokėtojai
© Flickr nuotr.
Dėl netolygios mokesčių sistemos Anglijoje pensininkai gauna daugiau nei dirbančios šeimos.
Pašalpų biudžetų nukarpymai labiausiai palies mokestines lengvatas ir pašalpas už vaikus.

Anglijos nacionalinės statistikos dapartamentas pranešė, kad gaunantys socialines išmokas piliečiai nėra suinteresuoti įsilieti į darbo rinką, nes jų gaunamos pajamos yra kur kas didesnės už dirbančiųjų. Jungtinėje Karalystėje yra daugiau nei 13 milijonų šeimų, gyvenančių tik iš valstybės skiriamų lėšų.

pusė Britanijos šeimų gyvena iš valstybės skiriamų mėnesinių pajamų. Nacionalinė statistikos tarnyba portalui telegraph.co.uk teigė, kad 13.7 milijonai namų ūkių nėra suinteresuoti ieškotis darbo, nes dabartinės jų pajamos yra kur kas didesnės nei minimalus atlyginimas Anglijoje. Taip pat prisideda ir kompensacijos komunaliniams mokesčiams, tad laisvų pinigų šeimų reikmėms lieka daugiau.
Kitą savaitę Finansų ministras Georgas Osborne’as turėtų pranešti apie didžiulius pašalpų biudžetų nukarpymus, kurie labiausiai palies mokestines lengvatas ir pašalpas už vaikus. Jis žada biudžetą pašalpoms sumažinti net 12 milijardų svarų.
 
Kita Britanijos bėda – labai greitai padidėję mokesčiai. Būtent dėl šios priežasties nuo pernai metų išaugo gaunančių socialines išmokas gyventojų skaičius. Didelė dalis viduriniosios klasės anglų nebeišgalėjo išlaikyti gyvenamųjų būstų.
 
Londono meras Borisas Johnsonas telegraph.co.uk žurnatistams sakė: „Problema yra viena ir pati dižiausia – mokesčiai. Kol nekils darbo užmokestis, tol turėsime tokių problemų.“
 
Tačiau liberalų politikė, vydomoji darbo ir socialinės rūpybos atstovė Harriet Harman Londono mero argumentus atrėmė skaičiais.
„Šiuo metu socialinėms išmokoms išmokėti skiriame 14,868 tūkst. svarų – šie pinigai skiriami skuržiausiam Britanijos šeimų penktadaliui. Tačiau tas pats penktadalis į valstybės biudžetą, mokėdami mokesčius, įneša tik 4,886 tūkst. svarų. Nesunku suskaičiuoti prie kokio nuostolio visa tai veda“ – piktinosi politikė.
 
Šiuo metu Anglijoje didžiausias išmokas gauna pensininkai. Per praėjusius metus pensijos padidėjo 7,3 proc. Tuo tarpu darbinio amžiaus šeimų pajamos sumažėjo 5,5 proc. būtent dėl netolygiai paskirstytų išmokų ir mokesčių.
 
 
  

Žymos: Minimali alga, Pašalpos ir mokesčiai

Komentarai

Naujausi straipsniai