Tiesa.com   |   dailymail.co.uk   |   2015-10-05

Parduotuvės Anglijoje: oficialiai prasideda chaosas dėl plastikinių maišelių

  
Parduotuvės Anglijoje: oficialiai prasideda chaosas dėl plastikinių maišelių Metas pagalvoti apie alternatyvas plastikiniams pirkinių maišeliams.

Nuo šiandien, spalio 5 d., pirmadienio, Anglijoje oficialiai įvedamas 5 pensų mokestis už plastikinius maišelius. Tokios iniciatyvos imtasi siekiant sumažinti taršą ir apsaugoti aplinką. Tačiau, baiminamasi, kad toks žingsnis gali sulaukti ne tik teigiamo, bet neigiamo pirkėjų ir pardavėjų atsako, - pranešė naujienų portalas dailymail.co.uk.

tų mokėti už plastikinį maišelį parduotuvėje, žmonės skatinami atsinešti savo pirkinių krepšį. Visgi, pamiršus atsinešti savo, teks susimokėti, o atsisakius ar pamiršus - gresia būti apkaltintam vagyste ar netgi gauti baudą.
 
Aplinkosaugininkai ir šios iniciatyvos šalininkai pasveikino tokį žingsnį. Jų nuomone, tai turėtų padėti sumažinti sausumos ir jūrų taršą, kuri ypač kenkia pakrantėms ir jūrų ekositemai.
 
Tuo tarpu Vyriausybė planuoja ir dar labiau padidinti baudas už šiukšlinimą: nuo £80 iki £100. Įvedus plastikinių maišelių apmokestinimo įstatymą, numatoma, kad išlaidos viešųjų erdvių valymui gali sumažėti net £60mln.
 
Tačiau maišelių apmokestinimo kritikai nerimsta. Jų manymų, išimtys už kokius maišelius 5 p. mokesčio neimti - tik supainios pirkėjus ir pardavėjus, sukeldamos daugybę problemų.
Visoms mažmeninės prekybos įmonėms, turinčioms 250 ar daugiau darbuotojų, 5 pensų plastikinių maišelių mokestį imti bus privaloma, tačiau mažesnėms parduotuvėms šį taisyklė netaikoma, tad ar jį taikyti, apsispręsti turės patys savininkai.
 
Primename, už kokius maišelius mokėti nereikia:
• žalios žuvies;
• žalios mėsos ir paukštienos produktų;
• sveriamų, nesupakuotų produktų: sėklos, gėlės, daržovės;
• nesupakuotų ašmenų: peiliai, skutimosi peiliukai, kirviai;
• receptinių vaistų;
• dekoratyvinių žuvelių.
 
 
  

Žymos: Maisto parduotuvė, Maišelių mokestis

Komentarai

Naujausi straipsniai