Tiesa.com   |   independent.co.uk   |   2015-08-31

Parduotuvės Anglijoje: įsigalioja mokestis už plastikinius maišelius

  
Parduotuvės Anglijoje: įsigalioja mokestis už plastikinius maišelius Nuo spalio mėn. už plastikinį maišelį parduotuvėje mokėsime 5 p.

Nuo spalio mėnesio Jungtinės Karalystės prekybos centruose bus pradėtas taikyti 5 pensų mokestis už plastikinius maišelius, - pranešė independent.co.uk. Tokiu būdu vyriausybė stengsis saugoti gamtą ir kovoti su šiukšlinimu.

Vyriausybė planuoja sumažinti plastikinių maišelių vartojimą net iki 80 proc. Aplinkos, maisto ir kaimo departamentas (ang. Department for Environment, Food and Rural Affairs) nustatė taisykles, kokias atvejais pirkėjui nereikės mokėti už maišelį.
Sudarytas ilgas sąrašas produktų, kuriems maišelis priklausytų nemokamai. Į jį įeina žalia žuvis, mėsa, paukštienos produktai, svogūnėliai, bulvės, gėlės, receptiniai vaistai, nesupakuoti peiliai ir daug kitų. Išimtys bus taikomos ir nesupakuotiems maisto produktams bei maistui dėžutėse, kurios yra lengvai pažeidžiamos ir iš kurių gali tekėti skysčiai.
 
Tačiau, jeigu bent viena prekė, nepriklausanti išimčių sąrašui, bus įdėta į maišelį, už jį turėsite susimokėti 5 pensus. Visa atsakomybė bus perduota kasininkui, kuris ir nuspręs, ar jums papildomai kainuos plastikiniai maišeliai.
 
Vyriausybė netgi nustatė, koks maišelis yra tinkamas. Pasak jų, maišelis turi būti pagamintas iš plastiko, turėti rankenas, o medžiaga būti 70 arba mažiau mikronų storio.
 
Naujasis maišelių įstatymas gali atnešti rimtų pasekmių mažmenininkams. Nemokamai dalindami maišelius, jie gali susilaukti iki 5000 svarų sterlingų baudos, jeigu bus pagauti valstybės inspektorių.
  

Žymos: Parduotuvės, plastikiniai maišeliai

Komentarai

Naujausi straipsniai