Tiesa.com   |   bbc.co.uk   |   2015-06-01

Padvigubės nemokamų vaiko priežiūros valandų

  
Padvigubės nemokamų vaiko priežiūros valandų Valstybė nori padvigubinti nemokamas vaikų priežiūros valandas.
Naujas vaikų priežiūros įstatymas siekia padvigubinti vaikų priežiūros valandas iki 30 val. per savaitę.

Naujoji Vyriausybė nedelsdama ėmėsi įvyvendinti savo pažadus. Pagal naujausius planus, padvigubintos nemokamos vaikų priežiūros valandos Jungtinėje Karalystėje (JK) turi atsirasti ne veliau nei 2016-ųjų rugsėjį, - pranešė naujienų portalas bbc.com.

Tuo tarpu Ikimokyklinio ugdymo sąjunga (angl. The Pre-School Learning Alliance, PSLA) perspėja, kad jei vyriausybė nedidins finansavimo vaikų priežiūros paslaugų tiekėjams, šis projektas žlugs dar neprasidėjęs.
Šiuo metu visi 3-4 metų vaikai gauna 570 val. per metus nemokamo ikimokyklinio ugdymo ar priežiūros. T.y. 15 nemokamų priežiūros valandų per savaitę. Naujas vaikų priežiūros įstatymas siekia padvigubinti dabar gaunamas vaikų priežiūros valandas iki 30 val. per savaitę.
 
Tačiau PSLA teigia, kad vyriausybė nesupranta tikrųjų šio projekto išlaidų.
 
„Nesutvarkius finansavimo , o tėvams suteikus daugiau nemokamų valandų, esanti dabartinė situacija tik dar pablogės. Vadinamos „nemokamos“ priežiūros paslaugos jau dabar būtų niekinės, jei ne rėmėjų ir tevų finansavimas, nes trūksta pinigų iš valstybės. Negąsdindamas sakau, kad padidinus nemokamas valandas, daug paslaugas teikiančių įstaigų pasitrauks ir šis projektas tiesiog žlugs“, - aiškino sąjungos direktorius Neilas Leitchas.
 
Darbo ministrė Priti Patel sakė: „Mes kalbėsimės ir aiškinsimės ar skiriama pakankamai finansavimo tiek paslaugų tiekėjams, tiek mokesčių mokėtojams. Įsipareigojame didinti finansavimą šiam sektoriui, nes puikiai suprantame, kad padidinus valandų skaičių, išlaidos taip pat didės.“
 
  

Žymos: Anglija, Vaikai, Vergovė

Komentarai

Naujausi straipsniai