Tiesa.com   |   2013-02-08

Nekilnojamojo turto mokestį ir vėl gaubia rūkas

  
Nekilnojamojo turto mokestį ir vėl gaubia rūkas Nors mokestį žada įvesti beveik visos partijos, tačiau kol kas tai tik pažadai.

Socialdemokratai ieško išeičių, kaip nustumti visuotinį nekilnojamojo turto (NT) tolyn į ateitį. Dar prieš rinkimus jie tvirtino, kad toks mokestis reikalingas ir jis turi būti socialiai teisingas. Vakar premjeras Algirdas Butkevičius teigė, kad tokį mokestį įvesti dabar – blogas laikas, nes neauga realios žmonių pajamos.

„Kol kas, aš manau, šito mokesčio negalėtume taikyti. Pablogintume žmonių finansinę situaciją, jeigu tikrai visas nekilnojamasis turtas būtų apmokestintas, nes realios pajamos neauga, o jeigu mokesčius iš šeimos biudžeto išlaidas didinsime - tai nėra šios Vyriausybės tikslas“, - Ministrą Pirmininką cituoja portalas lrytas.lt.
Premjeras taip pat atkreipė dėmesį ir į tai, kad savivaldybių nustatytas žemės mokestis yra labai didelis ir reikia jį peržiūrėti. Įtariama, kad nustatant maksimalią šio mokesčio ribą, gali būti piktnaudžiajama valdžia. Šiuo metu žemės mokestis siekia 4 proc. Anot A. Butkevičiaus, gali būti, jog tokiu būdu savivaldybės bando surinkti papildomų pajamų į savo biudžetus.
 
„Manau, kad šitas 4 proc. tarifas yra per didelis, nes aš nė vienos pasaulio šalies nežinau, kur leidžiamas toks diapazonas nuo 0,3 iki 4 proc. Manau, logiškiausia būtų, kad viršutinė riba būtų apie 1,5 proc.“, - kalbėjo Vyriausybės vadovas.
 
 
  

Žymos: Mokesčiai, Lietuva, Namai Lietuvoje

Komentarai

Naujausi straipsniai