Tiesa.com   |   standard.co.uk   |   2015-04-06

Motinystės atostogų įstatyme – permainų vėjai

  
Motinystės atostogų įstatyme – permainų vėjai Nuo šiol motinystės atostogas galės dalintis ir užmokestį gauti abu tėvai.
Ką tik pagimdžiusioms moterims liks privalomos dviejų savaičių atostogos, tačiau tolimesnes tėvystės atostogas moterys galės dalintis su partneriu.

Jungtinėje Karalystėje (JK) įsigaliojo naujas įstatymas, leidžiantis tėvams pasidalinti motinystės atostogas (angl. Maternity leave) po vaiko gimimo ar įsivaikinimo, skelbė portalas standard.co.uk.

Skaičiuojama, kad artimiausiu metu ši pataisa paveiks apie 285 tūkst. dirbančių porų, susilaukusių atžalų. Ką tik pagimdžiusioms moterims liks privalomos dviejų savaičių atostogos, tačiau tolimesnes tėvystės atostogas moterys galės dalintis su partneriu.
Teisės aktai nuo šiol suteikia progą tėvams gauti iki 50 savaičių atostogų ir 37 savaičių apmokamų atostogų. Naujasis įstatymas leidžia tėvams išeiti atostogų ir rūpintis mažyliu tuo pačiu metu.
 
Teisės aktai nurodo, kad motinystės atostogų metu už vaiką mokama £139,58 per savaitę arba 90 proc. vidutinio savaitės darbo užmokesčio, kurį asmuo gaudavo prieš išeidamas tėvystės atostogų.
 
Motinystės atostogas gali dalintis tėvai, iš kurių bent vienas dirbo mažiausiai pusę metų, o kitas dirbo ar šiuo metu dirba kaip laisvai samdomas (angl. Self Eployed) arba įmonėje registruotas (angl. Employed) darbuotojas.
 
  

Žymos: Šeima, Įstatymai, Vaikai ir tėvai

Komentarai

Naujausi straipsniai