Tiesa.com   |   2018-09-27

Kompensacija atsitikus nelaimingam atsitikimui: kiek kainuoja Jūsų trauma?

  
Kompensacija atsitikus nelaimingam atsitikimui: kiek kainuoja Jūsų trauma?
© Advokatai Ltd.

Nelaimingi atsitikimai užklumpa netikėtai ir, kaip įprasta, pačiu netinkamiausiu metu. Tai gali būti incidentas kelyje važiuojant į darbą, slystėjimas ant drėgnų parduotuvės grindų ar darbe patirta trauma keliant sunkią dėžę.Ne visi žino, kad visos šios situacijos turi šį tą bendro – tais atvejais, kai trauma įvyksta ne dėl ieškovo kaltės, nukentėjusiam dažniausiai priklauso solidi piniginė kompensacija už patirtą traumą ir su ja susijusius piniginius nuostolius.

Advokatai Ltd“ ekspertas Giedrius Genčas „Tiesai“ atskleidė, kiek iš tiesų gali kainuoti iš pirmo žvilgsnio nekaltas Jūsų patirtas nelamingas atsitikimas.
Kas nutinka atsitikus traumai?
 
Įvykus traumai žmogus dažnai nukenčia fiziškai, apgadinamas arba sunaikinamas turtas, patiriamas fizinis skausmas ir finansiniai nuostoliai.
 
Svarbu suprasti, kad, atsitikus nelaimingam atsitikimui, finansiniai nuostoliai susideda ne tik iš prarastų pajamų, bet ir kitų tokių finansinių nuostolių, kaip gydymo išlaidos, su trauma susijusios kelonių išlaidos ir pan. Neretai fizinę traumą patyręs žmogus susiduria ir su psichologiniais sunkumais. Kai kuriose bylose prarasta galimybė gauti atlyginimą, kurį asmuo uždirbdavo prieš patirdamas traumą, gali viršyti tą kompensacijos dalį, kuri priskiriama už fizinę traumą.
 
Įvairios traumos – skirtingos kompensacijos
Pasak G. Genčo, į „Advokatai Ltd“ specialistus kreiptis rekomenduotina tokiais atvejais:
 
• patyrus nelaimingą atsitikimą viešoje vietoje;
• patyrus nelaimingą atsitikimą darbe;
• dėl asbesto sukeltų ligų;
• patekus į autoįvykį;
• patyrus traumą atostogų užsienyje metu.
 
Kokio dydžio kompensaciją galima gauti?
 
Kompensacijos suma susideda iš kelių dalių. Pvz., kompensacija už traumą, kompensacija už pinigines išlaidas, pajamų praradimą ir t. t.
Advokatai Ltd.“ teisininkai visada pasiryžę užtikrinti, kad klientai gautų didžiausią įmanomą kompensacijos sumą“, – sakė G. Genčas.
 
Kompensacijos suma už traumą priklauso nuo individualių aplinkybių, įskaitant sužalojimo sunkumą ir jo ilgalaikį poveikį nukentėjusiojo gyvenimo kokybei. Tačiau yra bendros rekomendacijos (kurios kartais keičiasi), kuriomis yra vadovaujamasi Jungtinės Karalystės teismuose. Patirtos traumos skirstomos į mirtinas, paralyžių sukėlusius sužeidimus, smegenų ir galvos traumas, psichologinę žalą, traumas, kurios paveikė jusles (regėjimą, klausą, skonį), vidinių organų traumas, kaulų lūžiai, chronišką skausmą ir kitus mažesnius sužeidimus.
 
Kompensacijų ekspertas G. Genčas pateikia tik kelis pavyzdžius, tačiau jų yra kur kas daugiau: „Traumos, kuri sukėlė kūno dalių paralyžių, atvejais rekomenduojama kompensacija yra nuo 40 tūkst. iki daugiau nei 300 tūkst. £. Galvos ir smegenų traumų atvejais – nuo vos kelių tūkstančių iki 322 060 £. Epilepsijos atvejais nuo 81 310 £ iki 119 650 £.“
 
Kompensacija mokama gydytojui nustačius ir psichologinių traumų atvejus. Pavyzdžiui, patyrus rimtą psichologinę traumą kompensacija vertinama nuo 43 710 £ iki 92 240 £. Potrauminio streso atvejai vertinami nuo kelių iki 80 tūkst. £.
 
Regos ir klausos sutrikimai ar visiškas apakimas ar apkurtimas vertinami nuo kelių tūkstančių iki daugiau nei šimto tūkstančių svarų sterlingų.
Kompensaciją prisiteisti galima net tokiais atvejais, kai klientui paparastai atrodo, kad darbdavio kaltę gali būti įrodyti labai sunku: rankų drebėjimas ar jėgos suspaudžiant praradimas, žala plaukams, nuolatos patiriamas fizinis skausmas, vidiniuose organuose sukelta žala, lėtinės ligos, ant kūno likę matomi randai ir daugelis kitų.
 
Svarbu suprasti, kad kompensacijos dydis visada apskaičiuojamas atsižvelgiant į daugelį niuansų, pradedant incidento aplinkybėmis, ar buvo galima to išvengti ir kas yra kaltas, baigiant tuo, kaip trauma paveiks tolimesnį nukentėjusiojo gyvenimą.
 
 
Kokiais atvejais gaunama kompensacija už traumą?
 
Traumų specialisto G. Genčo teigimu, yra daug faktorių, kurie nulemia bylos sėkmę. Dažniausiai piniginė kompensacija gaunama tokiais atvejais, kai yra įrodoma, kad nelaimingas atsitikimas įvyko dėl atsakovo kaltės ir kad ieškovas patyrė traumą dėl nelaimingo atsitikimo.
 
Kompensacijos gavimą gali apsunkinti įrodymų, patvirtinančių, kad incidentas įvyko dėl atsakovo kaltės arba kad traumos buvo galima išvengti, jei būtų laikytasi tam tikrų saugaus darbo arba saugaus eismo taisyklių, stygius. Kompensacijos gavimą taip pat gali apsunkinti tai, jei ieškovas laiku neinformavo darbdavio apie patirtą traumą arba jei dėl patirtos traumos nesikreipta į gydymo įstaigą.
 
Visiems ieškiniams taikoma senatis – paprastai treji metai nuo įvykio datos. „Advokatai Ltd“ specialistai pataria ieškinį pareikšti kuo greičiau taip užsitikrinant didžiausią tikimybę gauti kompensaciją.
Kiekvienas atvejis – individualus
 
Vadovaujantis Anglijos teise, pralaimėjusioji pusė turi padengti ne tik savo su byla susijusias išlaidas, bet ir (daugeliu atvejų) išlaidas, kurias patyrė laimėjusioji pusė. Tiesa, dauguma bylų net nepasiekia teismo, nes abi šalys sugeba susitarti dėl kompensacijos dydžio arba byla būna nutraukiama paaiškėjus, kad galimybė laimėti yra menka.
 
Advokatų kontora „Advokatai Ltd“ savo klientams atstovauja „nelaimėjai – nemokėk“ pagrindu. Tai reiškia, kad bylos pralaimėjimo atveju teisines išlaidas paprastai padengia bylą apdraudusi draudimo kompanija, o ne nukentėjusysis. Jei byla laimėta, paprastai didžiąją dalį teisinių išlaidų padengia atsakovas, o ieškovas sumoka savo advokatams pagal iš anksto susitartą atskaičiuojamąjį procentą nuo kompensacijos.
 
Kiekviena byla yra skirtinga, todėl teisininkai turi labai atsakingą užduotį išsamiai išnagrinėti visas bylos aplinkybes ir įvertinti, kokia tikimybė, kad bylą pavyks laimėti. G. Genčo teigimu, šio pokalbio metu pateikta informacija yra tik informacinio pobūdžio ir neturi būti priimta kaip teisinė konsultacija.
 
Nemokama pirminė advokatų konsultacija dėl galimybės gauti piniginę kompensaciją teikiama tel. 03333446649 arba 07765556777. Taip pat galite užpildyti anketą internete, ir „Advokatai Ltd“ profesionalai patys su Jumis susisieks. „Advokatai Ltd“ teikia paslaugas visoje Anglijoje ir prireikus gali atvykti į namus arba į ligoninę.
 
 
 
 
 
  

Žymos: Kompensacija, Trauma, Advokatai Ltd, piniginė kompensacija

Komentarai

Naujausi straipsniai