Tiesa.com   |   SEB   |   2016-01-24

Kodėl kaupti pensijai reiktų jau nuo šiandien?

  
Kodėl kaupti pensijai reiktų jau nuo šiandien?

Dažnas pavydžiai atsidūsta pamatę vokiečių senjorus, palengva vaikštinėjančius Nidos pamariu. Galimybė džiaugtis atsiradusiu laisvu laiku ir užsiimti mylimais hobiais ar išsiruošti atostogų į savo svajonių šalį daugeliui lietuvių pensininkų atrodo neįmanoma misija. Ori senatvė didele dalimi priklauso nuo gaunamos pensijos dydžio, tad ja reiktų pradėti rūpintis jau šiandien.

Didesnę pensiją užsitikrinsite kaupdami savarankiškai. Dirbančiųjų mokami mokesčiai yra skiriami dabartinių pensininkų išlaikymui, tad jei gaunate didesnes pajamas ir sumokate daugiau mokesčių, nereiškia, kad savo laiku gausite didesnę pensijų išmoką. Taigi, norėdami prisidurti prie būsimos pensijos, turite patys nuosekliai jai kaupti.
Dabar – lengviau taupyti. Pradėti kaupti pensijai reiktų vos įžengę į darbo rinką. Kol dar nesate sukūręs šeimos, susilaukę vaikų, neturite kitų finansinių įsipareigojimų (pvz., paskolos būstui ar automobiliui įsigyti), atsidėti lėšų ateičiai yra paprasčiau. Vėliau pasikeitę prioritetai gali pakoreguoti jūsų planus, o ir pati finansinė situacija gali keistis, kai konkurencinėje kovoje darosi vis sunkiau atsilaikyti prieš jaunesnius, veržlesnius kolegas.
 
Pradėjus kaupti šiandien, bus paprasčiau prisitaikyti prie kintančių aplinkybių. Skirtingais gyvenimo etapais iškyla vis kiti asmeniniai tikslai – šiandien pradedate savo profesinę karjerą, vėliau kursite šeimą, įsigysite būstą ar ieškosite tinkamo universiteto savo atžalai. Jei pensijai pradėsite kaupti anksti, galėsite lanksčiau prisitaikyti prie kintančių gyvenimo aplinkybių, pvz., daugiau lėšų atsidėti laukiant šeimos pagausėjimo arba vaikams jau pradėjus savarankišką finansinį gyvenimą, o tada, kai kaupiate kitiems tikslams, pvz., būstui ar vaikų išsilavinimui, pensijai atidedamą sumą sumažinti.
 
Kaupti galite atsidėdami mažesnes sumas. Lašas po lašo ir akmenį pratašo. Tą patį galima pasakyti ir apie kaupimą pensijai. Jei pradėsite anksti, kaupti galite atsidėdami labai mažas sumas – jų nė nepajusite savo mėnesio biudžete. Visgi ilgą laiką atsidedant po nedaug, galite sukaupti nemenką sumą senatvei.
 
Galite sau leisti didesnę riziką. Kaupdami pensijai ir rinkdamiesi pensijų fondą ar kitas investicines priemones, turite įvertinti savo amžių ir priimtiną investavimo riziką. Jei esate jaunas, rekomenduojama rinktis rizikingesnį pensijų fondą, galintį atnešti didesnę grąžą. Jame kaupiant ilgą laiką galimi svyravimai rinkose galutiniam rezultatui neturės didelės reikšmės, nes patirta nauda atpirks galimus nuostolius. Kuo vyresnis žmogus kaupia, tuo konservatyvesnę kaupimo ar investavimo strategiją jam reiktų rinktis.
Kaupti galite pasitelkę skirtingas finansines priemones. Didesnes pajamas senatvėje galite užsitikrinti iš įvairaus finansinio turto: indėlių, specialiai pensijai kaupti pritaikytų investicinio gyvybės draudimo ar trečios pakopos pensijų fondų, obligacijų, akcijų, investicinių fondų ar nekilnojamojo turto. Svarbiausia išsikelti aiškius tikslus ir pasitelkti tinkamas finansines priemones.
 
 
  

Žymos: Taupymas, Pensija

Komentarai

Naujausi straipsniai