Tiesa.com   |   Standard.co.uk   |   2016-01-19

JK pensijų sistemoje - revoliucija

  
JK pensijų sistemoje  -  revoliucija Internetinė sistema leis tiksliai ir teisingai įsivertinti kokio dydžio pensiją ateityje gausite.
Anot ministrės, tai taps tikra revoliucija pensijų srityje.

Naujoji internetinė pensijų sistema žada gyventojams daug pranašumų. Kaip skelbė Standard.co.uk, ji ne tik parodys žmonėms tikslią datą, kada valstybė turi išmokėti pensiją, bet ir palengvins pensijos metu gaunamų pajamų stebėjimą ir prognozavimą.

Reformą inicijavo esama padėtimi nepatenkinti Jungtinės Karalystės (JK) parlamento nariai. Anot jų, dėl neteisingos informacijos bei senos klaidingos sistemos šiuo metu žmonės negali tinkamai skaičiuoti ir planuoti ateityje laukiančios pensijos pajamų. Taip pat buvo teigta, jog dabartinė informacija dėl numatytos pensijos datos yra netiksli bei neadekvati.
Naujoji internetinė sistema gyventojams parodys, kokią pradinę sumą išėjus į pensiją jiems mokės valstybė bei kiek bus mokama vėliau, jei asmuo ir toliau didins savo Nacionalinio Draudimo (ang. National Insurance) stažą. Be to, toje pačioje sistemoje taip pat bus leidžiama peržiūrėti savo praeities Nacionalinio Draudimo ataskaitą.
 
Šiuo metu yra išmėginama naujosios sistemos bandomoji versija. Pensijų Ministrės Ros Altmann teigimu, naujoji sistema turėtų būti paruošta jau balandžio mėnesį. Anot ministrės, tai taps tikra revoliucija pensijų srityje.
 
Pagal atliktus paskaičiavimus prognozuojama, jog dėl reformos bus užtikrinta didesnė pensinio amžiaus žmonių materialinė gerovė. Įvertinta, jog per ateinančius 15 metų į pensiją išeisiančių žmonių finansai turėtų būti didesni, nei veikiant senajai sistemai.
 
  

Žymos: Pensija, Valstybinė pensija

Komentarai

Naujausi straipsniai