Tiesa.com   |   theguardian.com   |   2018-04-02

Gimusiems JK – solidžios išmokos

  
Gimusiems JK – solidžios išmokos
© pixabay nuotr.
Nuo tam tikro amžiaus kiekvienas britas gautų po 10 tūkst. svarų sterlingų.
Tokiu būdu jauni žmonės daug lengviau galėtų susitvarkyti su savarankiško gyvenimo pradžioje kylančiais iššūkiais

Siekiant mažinti nelygybę tarp Jungtinės Karalystės gyventojų, tam tikro amžiaus sulaukę žmonės turėtų gauti vienodo dydžio finansinę išmoką iš vyriausybės.

Tokią idėją pasiūlė visuomenės politikos tyrimo instituto (the Institute for Public Policy Research, IPPR) mokslininkai.
Anot jų, kiekvienas JK gimęs pilietis, sulaukęs 25 metų, turėtų gauti po 10 tūkst. svarų sterlingų išmoką. Tokiu būdu jauni žmonės daug lengviau galėtų susitvarkyti su savarankiško gyvenimo pradžioje kylančiais iššūkiais, o atotrūkis tarp turtingiausių ir vargingiausiai gyvenančių visuomenės narių ženkliai sumažėtų.
 
Šiam tikslui iki 2030 metų specialiame fonde būtų galima sukaupti 186 milijardus svarų sterlingų ir šios sumos užtektų būsimiems 25-mečiams.
 
Į fondą savo indėlį ineštų ne tik vyriausybė, bet ir verslo korporacijos, kurių dalis būtų įmokėta įvairiais būdais – galbūt net papildomais mokesčiais.
 
IPPR teigimu, tokį fondą yra įkūrusi Norvegija – iš naftos gavybos pramonės pralobusi valstybė nuo 1990 metų iki dabar sukaupė apie 713 milijardų svarų sterlingų.
Institutas skaičiuoja, kad jeigu britai būtų panašiai investavę milžiniškus pinigus, nuo 1980 metų gaunamus už Šiaurės jūroje išgautą naftą, šiandien JK jau būtų sukaupusi bent 500 milijardų £.
 
Socialinė atskirtis JK yra itin didžiulė problema – dalis visuomenės narių yra itin turtingi, o dalis – vos suduria galą su galu, nors abiems grupėms galioja vienodos prievolės valstybei.
 
  

Žymos: Socialinė parama, nelygybė

Komentarai

Naujausi straipsniai