Tiesa.com inf.   |   2012-02-28

Dyzelino kaina pašoko iki 1,5 svaro sterlingo, mokesčiai tik didės

  
Dyzelino kaina pašoko iki 1,5 svaro sterlingo, mokesčiai tik didės Vairuotojai vis daugiau pinigų turi išleisti degalams, jeigu nenori keisti savo įpročių.

Vairuotojai šios savaitės pradžioje netiki savo akimis – dyzelino kaina kai kuriose degalinėse pašoko iki 1,5 svaro sterlingo, skelbė portalas thisismoney.co.uk. J.Karalystės gyventojai gali guostis nebent tuo, kad augančios naftos kainos brangina degalus visame pasaulyje.

Kancleris George'as Osborne'as pakartojo, kad vyriausybė neketina kitais finansiniais metais įšaldyti akcizo degalams, nuo rugpjūčio jis turėtų padidėti. Dyzelinas degalinėse šiuo metu vidutiniškai kainuoja 1,4361 svaro, bet kai kuriose pardavimo vietose jis savaitės pradžioje jau kainavo 1,501 svaro. Benzinas vidutiniškai kainuoja 135,39 svaro.
Vairuotojų išlaidos degalams nuo 2000 metų išaugo beveik dvigubai. Ekspertai prognozuoja, kad kuro kainos toliau augs dėl neramumų Artimuosiuose Rytuose. Aktyvistų grupė „Fair Fuel UK“ pranešė, kad planuoja imtis lobistinės kampanijos parlamente spręsti šiai situacijai, kuri neigiamai veikia šeimas ir verslą.
 
Kancleris G.Osborne'as, atsakingas už JK biudžeto sudarymą ir vykdymą, teigė, kad akcizas degalams tikrai nebus mažinamas, o netgi priešingai – jis bus didinamas. Vyriausybė šiemet buvo laikinai sustabdžiusi mokesčių kilimą. Pagal akcizų planą, jis turėjo būti didesnis 6 pensais vienam litrui. Vis dėlto vyriausybė gauna pylos, kad degalų kainas bando mažinti ne tiesiogiai, o mažindama mokesčius naftos ir dujų gavybai Šiaurės jūroje.
 
Pagal dabartinį akcizų planą, jie kiekvienais metais didės tiek, kiek auga infliacija, o į įvykius tarptautinėje rinkoje nebus atsižvelgta. Ekspertai pažymi, kad akcizas galėtų augti ir mažiau, nes augant kuro kainą didėja PVM surinkimas. PVM tarifas procentais lieka fiksuotas.
 
  

Žymos: Mokesčiai, Transportas, Degalai

Komentarai

Naujausi straipsniai