Tiesa.com inf.   |   Daily Mail   |   2014-07-29

Dyzeliniams ir seniems benzininiams automobiliams – 10 svarų mokestis

  
Dyzeliniams ir seniems benzininiams automobiliams – 10 svarų mokestis Griežtinti reikalavimus aplinką teršiantiems automobiliams verčia ES reikalavimai.

Londono meras Borisas Johnsonas užsimojo apmokestinti dyzelinius ir senus benzinius automobilius 10 svarų sterlingų taršos mokesčiu. Miesto vadovas teigia, kad dyzeliu varomi ir seni benzininiai automobiliai daro daugiausiai žalos gamtai, todėl įvažiuodami į “žaliąsias” miesto zonas vairuotojai kiekvieną kartą turės patuštinti pinignę.

Tiesa, mokestis planuojamas nuo 2020 metų. Šiuo pavyzdžiu gali pasekti dar mažiausiai 19 miestų D.Britanijoje. B.Johnsonas taip pat siekia, kad vyriausybė padidintų kelių mokestį dyzeliniems automobiliams už aplinkos taršą. Londono meras nori, kad vairuotojai rinktųsi mažiau aplinką teršiančiu kuru varomas mašinas arba mokėtų gerokai didesnius mokesčius.
Jeigu planai bus patvirtinti, tai dyzeliu varomu automobiliu bei senu benzininiu bus labai brangu važinėti ne tik centrinėje Londono dalyje, bet ir Šefildo, Leičesterio, Bradfordo ir Birmingemo bei dar 15 miestų širdyse.
 
Teigiama, kad mokestį Londone reikės moketi įvažiuojant į centrinę miesto dalį, kurioje dabar mokama “Congestion” rinkliava. Atverti piniginės nereikės tik tų dyzelinių automobilių vairuotojams, kurių mašinos atitinka “Euro 6” taršos standartus.
 
Taršos mokestį mokės ir benzininių automobilių, kurie pagaminti 2006 metais ir anksčiau, vairuotojai.
 
  

Žymos: Automobiliai, Kelių mokesčiai, Europos Sąjunga, Londono transportas

Komentarai

Naujausi straipsniai