Tiesa.com   |   2013-02-04

Daugiau uždirbantiems – milžiniški mokesčiai

  
Daugiau uždirbantiems – milžiniški mokesčiai 100 proc. pajamų mokestį, anot socialistų, turi mokėti visi turtingieji.

Vokietijoje pasigirdo reikalavimų įvesti 100 proc. mokestį turtingiesiems. To reikalauja socialistų partija, pranešė portalas thelocal.de. Anot politikų, toks mokestis turėtų galioti visiems, kurių pajamos viršija daugiau nei 500 tūkst. eurų per metus. Tai viena iš socialistų nuostatų, kurios bus įrašytos į partijos programą artėjant rinkimams į Bundestagą šių metų rudenį.

Socialistai apskritai mano, kad gauti tokias dideles pajamas per metus yra neteisinga. „Mūsų manymu, niekieno pajamos neturėtų daugiau kaip 40 kartų viršyti minimalųjį uždarbį šalyje“, - sakė viena Kairiosios partijos lyderių Katja Kipping.
Socialistai įsitikinę, kad 100 proc. pajamų mokestis, kurį, jeigu šį nuostata būtų įgyvendinta, mokėtų visi, kurie gauna daugiau nei 40 tūkst. eurų per mėnesį, galėtų būti panaudotas socialinei gerovei kurti ir stiprinti. Politikai taip pat įsitikinę, kad tai gali būti gera investicija į Vokietijos ateitį.
 
„Nevaldoma nelygybė kelia grėsmę demokratijai. Aš tokį mokestį, apribojantį pajamas iki pusės milijono eurų per metus, pavadinčiau demokratijos mokesčiu“, - sakė socialistas ir partijos lyderis Bernd Riexinger.
 
 
 
 
  

Žymos: Vokietija, Mokesčiai, Pajamos

Komentarai

Naujausi straipsniai