tiesa.com   |   delfi.lt, telegraph.co.uk.   |   2012-07-25

Britanijos viceministras prieštarauja mokėjimui grynaisiais

  
Britanijos viceministras prieštarauja mokėjimui grynaisiais Britanijoje už paslaugą atsiskaityti grynaisiais – amoralu.

Žmonės, kurie moka prekeiviams grynaisiais pinigais, neimdami kvito, elgiasi „nemoraliai“, daro žalą ekonomikai ir padeda išvengti mokesčių, tvirtina vienas Finansų ministerijos pareigūnas. Davidas Gauke`as sakė, kad namų savininkai, kurie leidžia darbininkams išvengti PVM ar pajamų mokesčio, verčia daugiau mokėti kitus žmones, pranešė telegraph.co.uk.

 Jo komentarai atspindi augantį Didžiosios Britanijos vyriausybės susirūpinimą „mokėjimo grynaisiais į rankas“ ekonomika, dėl kurios šalis kiekvienais metais negauna milijardų svarų.
Viceministras D. Gauke`as sakė: „Nuolaida, kurią jums padaro jūsų santechnikas, jei sumokate jam grynaisiais į rankas, daro didelę žalą valstybės biudžetui ir reiškia, kad kiti žmonės turi mokėti daugiau mokesčių“.
„Manau, kad tai yra nemoralu. Santechnikas elgiasi neteisėtai, bet šiomis aplinkybėmis nutylima, kodėl už grynuosius pinigus padaroma nuolaida. Tai didelė šešėlinės ekonomikos dalis“ – teigė jis.
 
Viešųjų ataskaitų komiteto duomenimis, grynaisiais pinigais be jokių apskaitos dokumentų Didžiojoje Britanijoje moka daugiau kaip 2 mln. žmonių. Valstybės biudžetas dėl to praranda apie 2 mlrd. svarų (8,8 mlrd. litų) nesumokėtų mokesčių. Įstatymo, draudžiančio mokėti grynaisiais pinigais ir nereikalauti kvito, nėra, bet prekeiviai yra teisiškai įpareigoti deklaruoti savo pajamas ir pranešti, ar turi mokėti pajamų mokestį bei PVM.
 
  

Žymos: Mokesčiai, Biudžetas, Finansai

Komentarai

Naujausi straipsniai