tiesa.com   |   Telegraph.co.uk   |   2013-10-28

Britanijos gyventojai permoka už dujas ir elektrą

  
Britanijos gyventojai permoka už dujas ir elektrą Britanijos gyventojai permoka už dujas ir elektrą

Tyrimas parodė, kad didžiųjų energetikos įmonių kainų padidinimo priežastis nėra tokia aiški, kaip manyta iki šiol. „Didžiajam šešetui“ priklausančios energetikos įmonės tvirtino, kad kainų didėjimą nulėmė kylančios dimeninės išlaidos. Tačiau oficialiais duomenimis, minėtos išlaidos nepadidėjo tiek daug, kiek pakilo energijos kaina, - paskelbė telegraph.co.uk.

 Vidutiniam vartotojui pastarosiomis savaitėmis elektros ir dujų sąskaitų suma šoktelėjo 11,1 proc. Didžiosios Britanijos energijos paskirstymo kompanija „Ofgem“ pranešė, kad didmeninės išlaidos per pastaruosius metus pakilo vos 1,7 proc.
Atlikus tyrimą paaiškėjo, kad šaltuoju metų laiku, dėl padidėjusių didmeninių išlaidų, vidutinė sąskaitą turėtų padidėti ne daugiau nei dešimčia svarų sterlingų. „Ofgem“ atskleidė, kad energetikos kompanijos šias išlaidas padidino daugiau nei dvigubai. Per pastaruosius metus vienų namų išleidžiama suma dujoms bei elektrai daugiau nei padvigubėjo – sąskaitos pakilo nuo 45£ iki 95£.
 
Energetikos ministras Gregas Barkeris šią savaitę susitiks su didžiujų kompanijų atstovais apsvarstyti „Ofgem“ jiems mestus kaltinimus bei priimti tinkamiausią sprendimą, tenkinantį abi puses. Ministras teigė sieksiantis, kad kompanijos grąžintų gyventojams permokėtus pinigus, nes pastaruosius metus sąskaitos buvo skaičiuojamos neteisingai. Prieš tai kompanijoms pagrasinta baudomis jei jos nesitars dėl permokėtų mokesčių grąžinimo.
 
G. Barkerio teigimu, labiausiai nukentėjo vartotojai, sąskaitas apmokėję tiesioginiu debetu. „Manydami, kad šis būdas yra pigiausias, gyventojai buvo apgauti ir to nesuprato. Sieksiu, kad kompanijos grąžintų permokėtus pinigus vartotojams. Negalime leisti, kad mūsų šalies gyventojus apiplėšinėtų energetikos gigantai“, - teigė ministras.
 
  

Žymos: Finansai, Mokesčiai Anglijoje

Komentarai

Naujausi straipsniai