Tiesa.com, Metro.co.uk   |   2019-03-07

Britaniją palieką net milijardieriai

  
Britaniją palieką net milijardieriai
© Flickr.com
Jimas Ratcliffe'as

Beveik trečdalis Britanijoje gyvenančių milijardierių paliko šalį arba ruošiasi tai padaryti, skelbiama „Times“ laikraštyje. 28 iš 93 milijardierių gyvenamąją vietą pakeitė arba ruošiasi pakeisti norėdami išvengti didelių ir ateityje didėsiančių JK mokesčių.

Į taip vadinamus „mokesčių rojus“ vien per pastarąjį dešimtmetį išsikraustė daugiau nei pusė visų šalies turtuolių.
„Times“ laikraščio atliktas tyrimas atskleidė, kad maždaug 6800 britų verslininikų, vadovaujančių 12000 JK firmų teigė, jog jų gyvenamoji vieta yra taip vadinamuose „mokesčių rojuose“.
 
Palikti JK ruošiasi ir turtingiausias šalies žmogus Jimas Ratcliffe’as, vadovaujantis naftos chemijos milžinei „Ineos“. Jis ruošiasi įsikurti Monake, o tokį sprendimą priėmė norėdamas išvengti JK mokesčių, kurie bus nuskaičiuoti nuo jo 21 mlrd. svarų sterlingų turto.
 
Reaguodama į paviešitną istoriją, parlamentarė Angela Eagle socialiniame tinkle rašė: „Tai turi liautis. Mes privalome užtikrinti skaidrumą.“
 
Britaniją turtingi asmenys palieka dėl to, jog šalies ministrai ruošiasi pristatyti įstatymą, kuriuo būtų užtikrintas mokesčių skaidrumas, dėl kurio reikės daugiau sumokėti ir valstybei. Tačiau dar prieš prasidedant dėl šio įstatymo surengtam posėdžiui, pasiūlymo buvo atsisakyta.
„Viešas registras ir daugiau skaidrumo yra tai, ko reikia, norint užtikrinti, kad mokesčiai būtų mokami sąžiningai“, – apie tai socialiniame tinkle sakė Dame Margaret.
 
2010-aisiais mokesčių dydis tiems, kas uždirbo daugiau nei 150 000 svarų sterlingų, padidėjo 40-50 proc., o 2013-aisiais – 45 proc.
 
  

Žymos: Mokesčiai, turtuoliai, milijardieriai

Komentarai

Naujausi straipsniai