Tiesa.com   |   bbc.com   |   2016-04-08

Apsivogė? Premjeras kaltinamas mokesčių vengimu

  
Apsivogė? Premjeras kaltinamas mokesčių vengimu
© Flickr.com nuotr.
Manoma, kad D. Cameronas nesumokėjo mokesčių už parduotas akcijas.

Manoma, kad Didžiosios Britanijos ministras pirmininkas Davidas Cameronas taip pat įsivėlė į vadinamąjį „Panamos popierių“ skandalą – įtartinas finansines schemas, padedančias išvengti mokesčių.

Savaitės pradžioje nutekinti dokumentai, atskleidžiantys su mokesčių vengimu susijusius sandorius per ofšorines bendroves. Pagal šiuos dokumentus, su milijoninėmis sumomis siejami ne vienos pasaulio valstybės lyderiai.
D. Cameronas – taip pat. Iš pradžių paaiškėjo, jog ofšoriniam fondui vadovavo velionis ministro pirmininko tėvas, o penktadienį skelbiama, kad akcijų minėtame fonde turėjo ir pats D. Cameronas, kuris jas pardavė prieš užimdamas vyriausybės vadovo postą. Skelbiama, kad pardavęs 30 tūkst. svarų sterlingų vertės akcijas D. Cameronas išvengė pelno mokesčio.
 
Premjeras tokius kaltinimus neigia ir sako, jog viskas buvo atlikta pagal įstatymus, o nuo valstybės nenuslėpta nė penso.
 
Vis dėl to skandalas, sukrėtęs visą pasaulį ir ir metantis šešėlį ant ne vieno pasaulio politikos elito atstovo, suteikė pakankamą pagrindą Didžiosios Britanijos valdžios opozicijai reikalauti D. Camerono atsistatydinimo. Esą valdžia plėšia paskutinius skatikus iš eilinių gyventojų, o elitui sukūrė palankias sąlygas mokėti kuo mažiau mokesčių.
 
Vadinamieji „Panamos popieriai“ – tai su įvairiomis įtartinomis finansinėmis operacijomis susiję dokumentai. Jų kiekis toks didžiulis, kad analizei ir įrodymams prireiks daug laiko.
  

Žymos: Davidas Cameronas, panamos popieriai,

Komentarai

Naujausi straipsniai