Tiesa.com inf.   |   2012-03-01

Žiema pavasariui vietos neužleis dar dvi savaites

  
Žiema pavasariui vietos neužleis dar dvi savaites Kovo mėnesį orai būna permainingi.

Pavasario pradžia mėgsta išdaigas ir kontrastus, tačiau dažniausiai - tai vienas sausiausių bei vaiskiausių metų laikotarpių Lietuvoje. Na, bent jau tais metais, kai didžiąją kovo dalį mūsų šalies orai būna pavaldūs anticiklonams ir saulė šviečia nuo ankstyvo ryto iki vėlyvo vakaro, pranešė Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba.

tuvos orai labai priklauso nuo to, iš kur atkeliauja anticiklonai ar ciklonai bei kokias oro mases (šiltas ar šaltas) jie atneša į mūsų platumas. Tad kovas kartais beveik mėnesiu gali prailginti žiemą arba gerokai paspartinti pavasario sugrįžimą.
Šįmet žiemos ir pavasario mūšis prasidėjo jau vasario trečiąjį dešimtadienį. Kadangi kol kas dar dažniau sninga nei lyja, o temperatūra svyruoja tarp neigiamų ir teigiamų reikšmių, pavojingi reiškiniai daugiausia žiemiški.
 
Plikledžiai susiformuoja beveik kasnakt. Lijundros fiksuojamos jau kiek rečiau, bet vienas ar keli šio reiškinio atvejai šį mėnesį dar tikrai pasitaikys. Plūstelėjus šiltesniam orui, daugelyje rajonų susidaro rūkas ar rūkana, tuo galėjome įsitikinti pastarosiomis dienomis. Tačiau artėjant kovo pabaigai, rūkai tampa vis retesni, o kai pasirodo, nebebūna tokie tiršti ir užtrunka trumpesnį laiką.
 
 
Pagal Europos vidutinės trukmės orų prognozių centro duomenis, šis kovas turėtų būti vidutiniškai drėgnas, bet 1-2 laipsniais šaltesnis nei įprastai. Daugiametis kovo mėnesio temperatūros vidurkis yra 0,6 laipsnio šalčio, o kritulių iškrenta 30-50 milimetrų. Atrodo, kad kova tarp žiemos ir pavasario užsitęs dar bent pusei mėnesio, tik kritulių kiekis, lyginant su vasario pabaiga, bus kiek mažesnis.
Kovo 2-os naktį beveik visur krituliai, daugiausia lietus. Daug kur rūkas. Vėjas vakarų, šiaurės vakarų, 6–11 m/s. Žemiausia temperatūra 0–3 laipsniai šilumos.
Dieną vietomis, daugiausia rytiniuose rajonuose, nedideli krituliai (lietus, šlapdriba, pereinanti į sniegą). Vakare kai kur plikledis. Vėjas šiaurės vakarų, 7–12 m/s, daug kur gūsiai 15–20 m/s. Aukščiausia temperatūra 2–5 šilumos.
 
Kovo 3 d. be žymesnių kritulių. Vėjas šiaurės vakarų, šiaurės, 9–14 m/s, vietomis gūsiai 15–19 m/s. Temperatūra naktį 0–5 laipsniai šalčio, dieną nuo 2 laipsnių šalčio iki 3 šilumos.
 
Kovo 4 d. be žymesnių kritulių. Vėjas šiaurės, 7–12 m/s. Temperatūra naktį 3–8 laipsniai šalčio, dieną nuo 2 laipsnių šalčio iki 3 šilumos.
 
  

Žymos: Orų prognozė

Komentarai

Naujausi straipsniai