2012-02-23

Savaitgalį šlapdribą palaipsniui keis pūga

  
Savaitgalį šlapdribą palaipsniui keis pūga Žinoma, šiomis dienomis sniegas buvo ne tik kaupiamas, bet esant teigiamai temperatūrai ir tirpinama

Jau savaitę Lietuvą lankantys ciklonai atnešė nemažai įvairaus pavidalo kritulių. Pirmasis iš galingesnių žemo slėgio darinių į mūsų šalį užsuko parėjusį sekmadienį, Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba.

Jis daugiausia barstė sniegą, ir tik pajūryje bei Žemaitijoje pasirodė šlapdriba. Intensyviai ir gausiai pasnigus sniego apklotas pastorėjo 3-8 mm, vakariniuose rajonuose kai kur net 10 mm. Kadangi tą dieną gūsingas vėjas kėlė pūgas ir iš naujo klostė jau anksčiau iškritusį sniegą, šie duomenys gali turėti nedidelių netikslumų (sniego dangos prieaugis kai kur gali būti 1-2 mm didesnis arba mažesnis už minėtą).
Trečiadienio duomenimis, sniego dangos storis daugelyje rajonų sudarė 15-22 mm, šalies pietryčiuose ir kai kur Žemaitijoje 25-33 mm, o mažiausiai sniego prikaupta buvo pietvakariniame Lietuvos pakraštyje – 6-13 mm. Didžiausios vandens atsargos sniege stebėtos Šiauriniuose Žemaitijos regionuose ir Alytaus apylinkėse, jos jau viršijo daugiamečius duomenis.
 
Žinoma, šiomis dienomis sniegas buvo ne tik kaupiamas, bet esant teigiamai temperatūrai ir tirpinamas. Tačiau šis procesas vyko lėtai, kol praėjusią naktį mūsų šalies nepasiekė debesų masyvai, kupini šlapdribos ir lietaus pavidalo kritulių, o temperatūra net nenukrito žemiau nulio laipsnių.
 
Šiandien sniegas ir toliau yra intensyviai tirpinamas daugelyje Lietuvos regionų, palankiausias tam sąlygas sudarė gausūs krituliai: šlapdriba ir lietus bei teigiama - 1-5 laipsnių temperatūra.
 
Penktadienio naktį debesuota su pragiedruliais. Daug kur krituliai, daugiausia šlapdriba. Plikledis. Vietomis rūkas, silpna lijundra. Vėjas šiaurės vakarų, vakarų, 7–12 m/s, pirmoje nakties pusėje vietomis gūsiai 15–20 m/s. Žemiausia temperatūra nuo 3 laipsnių šilumos iki 2 šalčio.
Penktadienio dieną debesuota. Krituliai, daugiausia šlapdriba. Kai kur rūkas. Vėjas vakarų, 7–12 m/s, pajūryje gūsiai 15–17 m/s. Aukščiausia temperatūra 1–5 laipsniai šilumos.
 
Šeštadienį krituliai. Vėjas vakarų, šiaurės vakarų, 7–12 m/s, naktį kai kur gūsiai 15–18 m/s. Žemiausia temperatūra naktį ir aukščiausia dieną nuo 3 laipsnių šalčio iki 2 šilumos.
 
Sekmadienį daug kur krituliai, dieną trumpi, daugiausia sniegas. Kai kur trumpa pūga. Plikledis. Vėjas šiaurės vakarų, 7–12 m/s. Žemiausia temperatūra naktį 2–7 laipsniai šalčio, pajūryje apie 0 laipsnių, aukščiausia dieną 0–5 laipsniai šalčio.
 
Kitas ciklonas, iki mūsų karštų atgabenęs nemažą kiekį įvairaus pavidalo kritulių, apsilankė antradienį. Šį kartą iš debesų daugiausia krito šlapdriba, tačiau sniego storis ūgtelėjo dar nuo 2 iki 5 mm. Sniego dangai sugeriant ir sulaikant su krituliais patenkančią drėgmę, labai sparčiai ėmė didėti vandens atsargos sniege, o tai vienas iš svarbiausių rodiklių prognozuojant pavasario potvynius.
  

Žymos: Orų prognozė, Sniegas

Komentarai

Naujausi straipsniai