Barbora Grigaliūnaitė   |   Tiesa.com   |   2018-05-30

Potvyniai Anglijoje pasiekė ir lietuvių namus

  
Potvyniai Anglijoje pasiekė ir lietuvių namus
© Geograph.org.uk
Lietuviai taip pat tapo staigių liūčių sukeltų potvynių aukomis.

Po ilgąjį gegužės savaitgalį visą šalį aplankiusios karščio bangos, įvairias Anglijos dalis jau kelinta diena merkia stiprios ir staigios liūtys, kurių sukelti potvyniai padarė nemenkai žalos.

Pirmadienį pranešta, kad staigių potvynių metu žuvo vienas senyvas vyras, dar keliems asmenims prireikė medikų pagalbos. Antradienį gausus lietus ir toliau vargino pietryčių Anglijos bei Londono gyventojus, patvino gatvės, vandenyje paskendo net traukinių bėgiai.
Tiesa.com susisiekė su lietuviais, kurių namą taip pat pasiekė lietaus vandens sukelto potvynio banga.
 
Gyta Vaizgenytė pasakojo, kad lijo visą antradienio rytą, tačiau lietus Anglijoje ne naujiena, todėl niekas per daug nesirūpino.
 
V. Kolosovo nuotr. V. Kolosovo nuotr.
G. Vaizgenytės nuotr. G. Vaizgenytės nuotr.
„Antradienį lijo tai kaip niekada smarkiai. Liaudiškai sakant „kaip iš kibiro”, bet nelabai sureikšminau, net nebuvau nosies iškišus iš kambario. Per pietus maždaug prieš 13 val. išgirdau namiškius spurdančius koridoriuje, virtuvėje. Išėjusi pamačiau, kad vidinis namo kiemas „skęsta”. - pasakojo lietuvė, kuri namus užklupusį potvynį užfiksavo vaizdo įraše.
 
G. Vaizgenytė „Tiesai” pasakojo, kad nuo pagrindinio kelio važiuojančios mašinos stūmė vandenį į kaimynų priekinį kiemą, o kaimynui norint apsaugoti namus nuo vandens neliko nieko kito, kaip stumti vandenį į šoną, lietuvių namo teritoriją.
 
 
 
„Namiškiai padėjo, kiek galėjo: ir pagalbą kvietė, ir patys senas lovos dalis statė į priekį kiemo, kad kuo mažiau vandens nubėgtų. Vandens buvo beveik iki kelių. Policija uždarė gatvę. Metus gyvenu JK ir dar tokio lietaus nesu mačiusi.”, - stebėjosi Kento grafystėje, Sittingbourne mieste gyvenanti lietuvė.
 
Jungtinės Karalystės meteorologų tarnyba išplatino stipriausią - geltonąjį perspėjimą, skirtą pietryčių Anglijai bei Londonui dėl gausaus kritulių kiekio bei galimų potvynių.
Vairuotojai perspėti keliuose tikėtis didelių spūsčių.
 
Socialiniuose tinkluose pasipylė įspūdingos užlietų gatvių ir kelių nuotraukos bei video:
 
 
 
 
 
Jei ir jūs turite potvynių nuotraukų ar video, pasidalinkite savo istorijomis su Tiesa.com, susisiekite journalist@tiesa.com.
 
 
 
  

Žymos: Potvyniai, Anglijos lietuviai, Lietus

Komentarai

Naujausi straipsniai