Tiesa.com   |   telegraph.co.uk   |   2015-06-26

Per Angliją nusiris karščio banga

  
Per Angliją nusiris karščio banga
© Flickr nuotr.
Britanijai neįprasti karščiai gali iššaukti perkūniją.
Kai karšto oro banga susiduria su Britanijai būdinga drėgme, įvyksta baisių gamtos katastrofų.

Sinoptikai praneša, kad Europos link judanti karščio banga neaplenks ir Anglijos. Ji gali atnešati net 30 laipsnių temperatūrą. Tačiau nuo atogražų atslenkanti drėgmė gali iššaukti ir perkūniją. Apie tokius permainingus orus praneša portalas telegraph.co.uk.

„Met Office“ meterologijos tarnybos ekspertai teigė, kad karščiai Britaniją pasieks jau šios savaitės pabaigoje ir vyraus visą ateinančią savaitę. Šį kartą nuo Viduržemio jūros atslenkanti šilta oro masė atneša ypatingus karščius, kurie Jungtinei Karalystei nėra įprasti. Toks didelis temperatūros šuolis gali sukelti ir nemalonių oro išdaigų: iššaukti audras, lietų bei perkūniją.
Nors Britaniją vasariški orai aplanko ne taip ir dažnai, tačiau sinoptikas Stevenas Keates sakė, kad džiaugtis nėra kuo: „Toks oras Anglijai nėra įprastas, tad žmonės, neįvertinę grėsmės, gali pradėti piknaudžiauti saule, dėl ko ligoninės priimamieji karųtomis dienomis tampa pilni.”
 
„Kitas veiksnys – meterologijoje: kai karšto oro banga susiduria su Britanijai būdinga drėgme, įvyksta baisių gamtos katastrofų: didelis vėjas nuneša namų stogus, perkūnijos metu žmonės netenka elektros, porą dienų be perstojo lyja,“ – įspėjo specialistas.
 
Ekspertai viliasi, kad šiluma ilgai neišsilaikys, nes tai gali atnešti kitą nelaimę – sausrą. Kitos savaitės pradžioje karščio bangą iš Britanijos bandys išstumti iš Šiaurės Afrikos atslenkantis ciklonas, kuris turėtų normalizuoti padėtį ir grąžinti anglams įprastus vasariškus orus.
 
„Tiesa” pateikia kelis patarimus, kaip apsisaugoti nuo itin karštos saulės:
 
1. Saulės pikas būna 11-15 val., tad tokiu laiku vertėtų iš namų neiti nepasitepus kremu nuo saulės.
 
2. Būdami lauke, dėvėkite galvos apdangalus, akinius nuo saulės, gerkite daug skysčių.
3. Jei nusprendėte pasideginti, darykite tai iki 11 val. arba jau po 15 val. Negulėkite saulėje ilgiau nei 2 val. Saugokite jautriausias vietas: nosį, skruostikaulius, ausis.
 
4. Saugokite vaikus: įdegis jauname amžiuje skatina melanomos vystyosi riziką.
  

Žymos: Saulė, Orai Anglijoje, Karčiai

Komentarai

Naujausi straipsniai