2012-03-27

Pavasaris norvegams sukėlė problemų

  
Pavasaris norvegams sukėlė problemų Oslo gatvės šį kovą purvinos kaip niekada.

Kol kai kuriuose Norvegijos regionuose be perstojo lyja, Osle ir visoje Pietryčių Norvegijoje kaip pašėlusi šviečia saulė. Per pastarąsias dvi savaitės pradėjo žydėti pavasariniai augalai, kai kurių miestų gyventojai išgyveno pirmąją vasariško oro dieną, kurios metu temperatūra perkopė 20 laipsnių šilumos, pranešė newsinenglish.no.

Meteorologai mano, kad tokie šilti orai šalyje laikysis dar kurį laiką. Kai kurie norvegai nepatenkinti taip greit atskriejusiu pavasariu, ypač po sunkios ir ilgai trukusios žiemos. Norvegijoje įprasta Velykų atostogas praleisti su šeima slidinėjant kalnuose, tačiau į šalį atslinkusi šiluma sujaukė kasmetinę norvegų tradiciją
Osle žiemos metu gatvės gausiai užpilamos smėliu bei žvyru, o jų valymas pradedamas tik įpusėjus balandžiui. Šiuo metu miesto gyventojai skundžiasi, jog nutirpus sniegui smėlis tapo purvu, o kadangi vyriausybė dar neplanuoja pradėti gatvių valymo darbų, miestiečiams tai sukelia nepatogumų.
 
Meteorologas Johnas Smitsas newsinenglish.no sakė, kad 20.2 laipsnio šilumos kovo mėnesį – šalies rekordas, tokia šiluma pavasario pradžioje užfiksuota tik 1964 metais. Dėl šios priežasties vyriausybės darbuotojai nepasiruošę pavasariniam miesto tvarkymui bei kitiems pavasariškiems darbams, tad norvegams dar teks truputį pakentėti.
 
 
  

Žymos: Norvegija, Orų prognozė, Oslas, Pavasaris

Komentarai

Naujausi straipsniai