Tiesa.com   |   uk-air.defra.gov.uk   |   2015-04-10

Orai Anglijoje: karščiausią metų dieną aukštas užterštumo pavojus 

  
Orai Anglijoje: karščiausią metų dieną aukštas užterštumo pavojus Tarša labiausiai paveiks šalies rytuose ir ypač pietryčiuose įsikūrusias vietoves, tarp jų ir London
Prognozuojama, kad aukštas, o kai kuriose vietose net labai aukštas oro taršos lygis bus pasiektas įdienojus.

Jungtinės Karalystės aplinkos apsaugos departamentas (angl. Department for Environment, Food & Rural Affairs) paskelbė oficialų pranešimą dėl aukštos oro taršos. Prognozuojama, kad kai kuriose šalies vietose oro tarša šiandien gali pasiekti labai aukštą lygį ir kelti pavojų suaugusiųjų bei vaikų sveikatai.

Iš ryto šalyje aukšta oro tarša neužfiksuota. Prognozuojama, kad aukštas, o kai kuriose vietose net labai aukštas oro taršos lygis bus pasiektas įdienojus. Tarša labiausiai paveiks šalies rytuose ir pietryčiuose įsikūrusias vietoves, tarp jų ir Londoną.
Oro užterštumas pasiekė itin aukštą lygį dėl Jungtinę Karalystę netikėtai užplūdusios šilumos, transporto priemonių išmetamų dūmų, iš žemyno atpūstų teršalų bei ore esančių Sacharos dulkių.
 
Spėjama, kad pasiekęs aukščiausią lygį, oro užterštumas greitai ir vėl grįš į vidutinį, o iki šeštadienio bus visiškai išsklaidytas šviežią orą atpūsiančių vėjų iš Atlanto.
 
Oro užterštumas Jungtinėje Karalystėje penktadienį, balandžio 10 d. Šaltinis: Defra
 
Oranžine spalva pažymėtos vietos reiškia vidutinį užterštumą,
raudona spalva – didelį užterštumą, o purpurine spalva – labai didelį oro užterštumą.
Sergantys plaučių ir širdies ligomis suaugę ir vaikai, taip pat vyresnio amžiaus žmonės šiandien turėtų vengti aktyvių fizinių užsiėmimų. Asma sergantiems asmenims rekomenduojama mažiau laiko praleisti atvirame ore, gali tekti dažniau naudotis inhaliatoriumi.
  

Žymos: Orai Anglijoje, Užterštumas

Komentarai

Naujausi straipsniai