Tiesa.com   |   Standard.co.uk   |   2016-06-20

Neeilinis įvykis: šiąnakt vasaros saulėgrįža sutaps su „braškine pilnatimi”

  
Neeilinis įvykis: šiąnakt vasaros saulėgrįža sutaps su „braškine pilnatimi” Pilnatį „braškiniu mėnuliu” pavadino vietinės Amerikos indėnų gentys.
2016-ieji ypatingi tuo, kad saulėgrįža sutampa su vadinamuoju brakiniu mėnuliu, rožine pilnatimi, kuri pasikartoja kartą per 70 metų ir žymi braškių sezono pradžią.

Astronomijos entuziastai ir ne tik, šiąnakt turės neeilinę ir tik kartą per gyvenimą pasitaikančią galimybę stebėti gražiai vadinama „braškinę pilnatimi”, kuri pasirodys per pačią vasaros saulėgrįžą.

Vasaros saulėgrįža – tai net 17 val. trunkanti ilgiausia metuose diena ir trumpiausia naktis, kuri paprastai būna birželio gale. Šiaurės pusrutulyje vidurvasaris būna birželio 20-23 dienomis. Deja, nuo saulėgrįžos momento dienos ir vėl pradeda trumpėti.
2016-ieji ypatingi tuo, kad saulėgrįža sutampa su vadinamuoju braškiniu mėnuliu, rožine pilnatimi, kuri pasikartoja kartą per 70 metų ir žymi braškių sezono pradžią. Paskutinį kartą šis astronominis reginys vyko 1967-siais.
 
Šiuo metų laiku pasirodančią pilnatį „braškiniu mėnuliu” pavadino vietinės Amerikos indėnų gentys.
 
Astronomai teigia, kad dėl šių diejų įvykių sutapimo tikėtina, kad mėnulis bus įspūdingas kaip niekad.
 
„Šiuo metu saulė – kaip niekad aukštai, todėl menulis – ypač žemai. Mėnulio šviesa sklinda per tirštą ir drėgną orą. Būtent tai pilnačiai suteikia neeilinę rožinę spalvą”, - Standard.co.uk sakė astronomas Bobas Mernanas.
 
  

Žymos: Pilnatis, saulėgrįža

Komentarai

Naujausi straipsniai