Tiesa.com inf.   |   2012-04-26

Lietus nesitraukia iš Anglijos ir Velso, perspėjama dėl didėjančio potvynių pavojaus

  
Lietus nesitraukia iš Anglijos ir Velso, perspėjama dėl didėjančio potvynių pavojaus Skėčius bus galima trumpam suskleisti penktadienį-šeštadienį.

Lietūs Angliją ir Velsą murkdys šios savaitės pabaigoje ir greičiausiai kitos savaitės pradžioje. Sinoptikai teigia, kad šis balandis gali būti rekordinis kritulių kiekiu. Pavyzdžiui, trečiadienį pietinėse Anglijos ir Velso teritorijose iškrito 50 mm vandens kvadratiniame metre.

Anglijoje ir Velse penkiose vietovėse jau anksčiau buvo paskelbtas potvynio pavojus. Ketvirtadienį buvo pranešta dar apie 40 pavojaus taškų. Anglija ir Veslas nuo lietaus trumpam galės atsikvėpti penktadienį ir šeštadienį. Škotijoje oro sąlygos prognozuojamos geresnės, t.y. mažiau lietaus.
Tačiau savaitgalį lietus vėl sugrįš ir kai kur bus stipresnis nei trečiadienį. Beje, trečiadienį lietų lydėjo stiprus vėjas, kuris kai kur vartė pastolius, nuo vėjo krentantys daiktai apgadino automobilius.
 
Londone penktadienis turėtų būti be lietaus, o savaitgalio dienomis bus apie 13-14 šilumos. Sekmadienį prognozuojamas ilgalaikis lietus. Pirmadienį bus debesuota, bet yra tikimybė, kad nelis. Rytų Angliją lietus turėtų aplenkti šeštadienį, bus apie 12 šilumos. Sekmadienį sušils iki 15 laipsnių, bet lis. Pirmadienis kol kas taip pat prognozuojamas be lietaus.
 
Birminghame ir apylinkėse lis ir penktadienį, ir savaitgalį. Dienomis sušils vos iki 10 laipsnių. Manchesterio regione laikysis panaši temperatūra, bet šeštadienį turėtų būti be lietaus.
 
Beje, Aplinkos apsaugos agentūra teigia, kad gausus lietus neišsprendė sausros problemos. Specialistai aiškina, kad žemė vietomis taip išdžiūvusi, kad nesugeria vandens. Anot jų, problema yra sausos ir šiltos žiemos. Dėl aukštesnės nei įprasta temperatūros žemė išgarina daugiau vandens, o pastarosios žiemos buvo su itin mažai kritulių.
 

  

Žymos: Orų prognozė, Pavasaris

Komentarai

Naujausi straipsniai