2015-07-01

Karščio banga pareikalavo pirmųjų aukų

  
 Karščio banga pareikalavo pirmųjų aukų
© geograph.co.uk nuotr.
Šioje upėjė žuvo skęstančią dukrą gelbėjęs tėvas.

Didžiąją Britaniją šią savaitę pasiglemžusi ir šiandien kol kas karščiausią metų dieną atnešusi karščio banga pareikalavo pirmųjų aukų. Be to, žmonės mirko prakaite metro ir autobusuose, degė automobiliai, gatvėse sproginėjo vandens hidrantai.

Kaip pranešė express.co.uk, karštis pareikalavo jauno vyriškio gyvybės. Vakar bandydamas išgelbėti Esko upėje, Longtowne, Cumbria skęstančią savo dukrą, žuvo jos tėtis. Šeima ilsėjosi vėsindamasi prie vandens.
Besimaudžiusią ir skęsti pradėjusią mergaitę vyriškis su šalia besiilsėjusiu ugniagesiu-gelbėtoju išgelbėjo, tačiau pats dingo po vandeniu. Vyriškio nuo vakar popietės ieškojo gelbėtojai ir narai, jo kūnas aptiktas naktį.
Vakar vakare su „Tiesa” susisiekęs skaitytojas pasidalino sudegusio Bentley nuotrauka.
 
„Hanger Lane East Bound A406 kelyje tikriausiai nuo didelio karščio užsidegė automobilis. Susidarė spūstys, dvi gaisrininkų brigados tramdė ugnį. Nukentėjusiųjų nėra, tik Bentley savininkui daug kainuos,” – rašė „Tiesos” skaitytojas.
 
Skaitytojo nuotr. Skaitytojo nuotr.
Temperatūra Norfolke ir vakarų Londone šiandien jau pasiekė 34,4 laipsnius karščio, vėliau, tikimasi, vietomis termometro stulpeliai šoktels netgi iki 36 šilumos.
 
Kaip pranešė bbc.co.uk, karščiausios nuo 2006-ųjų temperatūros rekordas kol kas šiandien užfiksuotas Witteringe, netoli Peterborough. Termotras čia yra įkaitęs iki 35,3 laipsnių.
 
Šįryt metro į darbus vykę londoniečiai skundėsi, kad jiems teko keliauti „picų krosnyse” – panašus likimas laukia ir tų, kurie irgi bandys į viešąjį transportą grūstis vakare per piko valandą.
 
Kaip pranešė standard.co.uk, sveikatos ekspertai paragino darbdavius darbuotojams leisti atvykti ir išvykti iš darbo ne per piko valandas, kad metro būtų išvengta žmonių spūsčių.
„Transport of London” prisipažino, kad dar tikrai turi ką nuveikti ir pažadėjo, kad iki 2016-ųjų mažiausiai 40 proc. traukinių bus kondicionuojami.
 
Tačiau itin perkaitę londoniečiai galėjo atsigaivinti pietų Londone, aplink Tooting rajoną, kur dėl sprogusio vamzdžio į orą iššovė galinga vandens srovė. Ir nors šaltas vandens dušas turbūt ne vienam šiandien būtų malonumas, už kurį net sumokėtų, dėl besiliejančio vandens susidarė didelės transporto spūstys.
 
Miklos Kiss/Twitter nuotr. Miklos Kiss/Twitter nuotr.
 
  

Žymos: Mirtis, Orai Anglijoje, Karščio banga

Komentarai

Naujausi straipsniai