Tiesa.com   |   independent.co.uk   |   2015-04-12

Karsčio banga: gyvensime tarsi Stambule

  
Karsčio banga: gyvensime tarsi Stambule
© Flickr nuotr.
Šią savaitę Anglijoje karsčiu galėsime mėgautis it Viduržemio jūros kurorte.
Trečiadienį Jungtinėje Karalystėje bus taip pat šilta kaip Maroko sostinėje Marakeše.

Sinoptikai tikina, kad kitą savaitę temperatūra Anglijoje šoktels dvigubai auksčiau nei įprasta balandžiui, mat ties šiaurės Europa formuojasi tropinio oro masė.

Nors savaitgalį oro temperatūra nukrito iki 13°C ir ją lydėjo šaltas vėjelis, situacija pasitaisys į gerąją pusę. Kaip pranešė independent.co.uk, kitą savaitę į Angliją atslinks 22°C šiluma.
Portalas remiasi „Accuweather” progonozėmis, kuriose skelbiama, kad kitą trečiadienį Jungtinėje Karalystėje bus taip pat šilta kaip Maroko sostinėje Marakeše arba net 11 laipsnių šilčiau nei Turkijos sostinėje Stambule. Ten dabar – vos 11 laipnsių šilumos.
 
Vis dėlto Anglijos meteorologijos tarnyba „Met Office” įspėjo, kad daugiausiai saulės spindulių sulauks nuo Jungtinės Karalystės į pietus ir pietryčius esančios šalys.
 
„Oras bus geras ir vis šiltės didžiojoje pietinės Britanijos dalyje. Tačiau šiaurės vakaruose laukiama vėjuotų orų, o vakarų Škotiją antradienį ir trečiadienį plaus užsitęsę lietūs,” – teigė „Met Office”.
 
Šiltą orą į Angliją atnešė iš kontitentinės Europos keliaujanti tropinio oro masė. Tačiau kitą savaitgalį ji užleis vietą audringai Atlantinio oro masei.
 
„Savaitė turėtų išsilaikyti sausa ir šilta. Walese ir West Midlands temperatūra turėtų pasiekti 20 °C, ten laukiama ir daugiausiai saulės bei šilumos,” – sakė „Met Office”.
 
Vis dėlto naktų laukiama šaltų, kai kur ankstyvais rytais galimos ir -3°C šalnos.
Interneto lažybų bendrovėje „Landbrokes” statoma 10/1, kad šis balandis bus pats karsčiausias nei kada nuo tada, kai pradėti rinkti tokie meteorologiniai duomenys. Kitos lažybų bendrovės stato 5/1, kad ateitanti vasara bus rekordiškai karšta.
 
  

Žymos: Orai Anglijoje, Karštis, Šiluma

Komentarai

Naujausi straipsniai