Tiesa.com   |   bbc.co.uk   |   delfi.lt   |   2015-12-30

Jungtinę Karalystę alina dar viena audra

  
Jungtinę Karalystę alina dar viena audra
© Twitter.com nuotr.
Jungtinę Karalystę alina nesibaigiančios audros.

Jungtinei Karalystei smogė dar viena „Frank“ vardu pavadinta audra. Nuo jos labiausiai nukentėjo šiaurinė Airijos pusė ir Škotija. Stichija taip pat neaplenkė šiaurinės ir vakarinės Anglijos dalių.

Baiminamasi, kad į Cumbria, Lancashire, Greater Manchester ir Yorkshire regionus audra su savimi atneš daugiau 10 centimetrų vandens, o nuostoliai nuo potvynių dar labiau padidės. Jau dabar šalies vyriausybė šioms gyvenvietėms skyrė šimtus milijonų svarų. Potvynių regionuose dislokuota šimtai karių.
Paskelbti keturi  gyvybei pavojingi potvynių pavojai: trys iš jų – Croston, gyvenvietėje, Lancashire, kuri maudoma stichijos jau antrą kartą šią savaitę. Kiti 47 perspėjimai, reikalaujantys nedelsiant imtis veiksmų, paskelbti Anglijoje ir Velse, dar 50 – Škotijoje. 
 
Vėjo greitis prognozuojama – stiprės ir sieks net 130 km/val.
 
 
Šiaurinės Airijos dalyje gyventojai yra likę be elektros. Devyni skrydžiai Belfasto tarptautiniame oro uoste buvo laikinai atidėti, o du lėktuvai skrendantys į Lutoną ir Tenerifę dėl stichijos priverstinai nutupdyti Dubline.
 
Kariai evakavo šiaurinės Yorkshire gyventojus, netoli Tadcaster tilto, kuris sugriuvo, ko pasekoje buvo baiminimasi dujų nutekėjimo. Tiesa, gyventojai ir policija liko šokiruoti – vagys nepaisant pavojaus suskubo pasinaudoti užklupusia audra ir apšvarino ne vieną būstą. 
 
  

Žymos: Audra, Orai, Būstas, Jungtinė Karalystė , Frank

Komentarai

Naujausi straipsniai