Tiesa.com   |   2018-06-22

JK gyventojams – perspėjimas dėl karščio bangos

  
JK gyventojams – perspėjimas dėl karščio bangos
© PxHere nuotr.
Kitą savaitę JK laukiama karščio bangos.
Teigiama, kad oro temperatūra sieks apie 30 laipsnių ir daugiau, o saulė gali kelti pavojų sveikatai

Už visuomeninę sveikatą atsakingi Jungtinės Karalystės pareigūnai ir meteorologai įspėja, kad kitą savaitę šalį užplūs karščiai, kurie gali būti pavojingi žmonėms.

Prognozuojama, kad ateinantį savaitgalį šalyje bus apie 25 laipsnius šilumos, tačiau daugumoje JK vietų dangų dengs debesų sluoksnis, kuris turėtų išsisklaidyti pirmadienį.
Tuomet į JK plūstels karščio banga, kuri gali išsilaikyti visą savaitę – teigiama, kad oro temperatūra sieks apie 30 laipsnių ir daugiau, o saulė gali kelti pavojų sveikatai.
 
„Nepamirškite, kad ultravioletinių spindulių (UV) lygis bus labai aukštas, dėl to galima pernelyg nudegti odą“, – priminė JK meteorologijos tarnybos specialistė Clare Nasir.
 
Dėl saulės keliamo pavojaus įspėjo ir medikai.
 
„Senyvo amžiaus žmonės ir vaikai tam itin jautrūs. Nenuleiskite nuo jų akių“, – sakė visuomenės sveikatos agentūros atstovas Owen’as Landeg’as.
 
Žmonėms patariama vengti intensyvaus fizinio darbo ar sporto saulės atokaitoje. Dėl pavojingo UV spindulių lygio nederėtų pernelyg ilgai be pertraukos būti ir paplūdimiuose. Patariama vartoti daug skysčių ir pasirūpinti galvos apdangalais.
 
  

Žymos: Orų prognozė, Saulė, Orai Anglijoje, Karštis

Komentarai

Naujausi straipsniai