Tiesa.com   |   independent.co.uk   |   2018-07-23

Didžiausias karštis – dar prieš akis

  
Didžiausias karštis – dar prieš akis
© Koshy Koshy/Flickr nuotr.
Karštis iš JK nežada trauktis.
Didžiausio karščio šią savaitę gali tikėtis rytinės ir pietinės Anglijos gyventojai

Šią savaitę Jungtinėje Karalystėje ir toliau laikysis karščiai, galimas ir pastarojo dešimtmečio temperatūros rekordas.

Pirmadienį JK meteorologijos tarnyba išplatino vidutinio laipsnio įspėjimą dėl karščio – šis lygmuo reiškia, kad žmonėms patariama kuo mažiau laiko būti tiesioginiuose saulės spinduliuose, stengtis laikytis pavėsyje, dienomis namų langus laikyti uždarytus.
„Didelė tikimybė, kad karščio bangos sąlygomis gyvensime iki savaitės pabaigos“, – pranešė meteorologai.
 
Teigiama, kad pirmadienį maksimali oro temperatūra bus 34,5 laipsnio, o šią savaitę gali būti viršytas ir pastarojo dešimtmečio karščio rekordas – jis pasiektas 2015-ųjų liepą greta Londono esančiame Heathrow, kai termometrų stulpeliai pakilo iki 37,5 laipsnių žymos.
 
2017 metais karščiausia diena JK buvo birželio 21-oji (34,5C, Heathrow), 2016 m. oras labiausiai įkaito rugsėjį (34,4C, Gravesend).
 
Didžiausio karščio šią savaitę gali tikėtis rytinės ir pietinės Anglijos gyventojai.
„Yra šansas, kad dešimtmečio karščio rekordas šią savaitę bus pagerintas. Nors ir mažas, bet šansas“, – sakė meteorologijos tarnybos atstovas Craigas Snellas.
 
Manoma, kad savaitgalis turėtų būti vėsesnis – oro temperatūra turėtų siekti „vos“ 20 laipsnių, tačiau kitą savaitę ir vėl sugrįš karščiai.
 
Juos į JK nuo pusiaujo neša atlantinės oro masės. Jos pasiekia ir kitas Europos šalis, pavyzdžiui, Belgijoje ir Olandijoje šią savaitę oro temperatūra turėtų pakilti iki 39 laipsnių žymos.
 
Artimiausių dienų JK orų prognozė:
  

Žymos: Orų prognozė, Vasara, Orai Anglijoje, Karštis, karščio rekordas

Komentarai

Naujausi straipsniai