tiesa.com, Mirror.co.uk   |   2017-10-22

Brianas smogė stipriau nei buvo tikėtasi

  
Brianas smogė stipriau nei buvo tikėtasi
© GreatDevodays Twitter
Tokio smūgio Anglija seniai nematė.
Bangos vietomis siekdavo keliasdešimt metrų aukštį.

Šį savaitgalį pranašauta audra, beveik virtusi į uraganą ir gavusi Briano vardą visgi parodė savo pikčiausią pusę. Labiausiai nukentėjo Airija ir šiaurinė bei pietinė Anglijos dalys.

Audra pasižymėjo itin stipriais vėjo gūsiais, kurie kėlė vandenį į viršų, bangos vietomis siekdavo keliasdešimt metrų aukštį. Buvo užlieta daugelis vietinės reikšmės kelių, greitkelių, traukinių bėgių. Tose vietose kur siautėjo Brianas buvo praktiškai nutrauktas susisiekimas, nes nevažiavo traukiniai, autobusai, daugelyje vietų nėra elektros. Kai kur įsismarkavęs vėjas plėšė namų stogus, sienas. Žmonės gatvėse sunkiai galėjo paeiti, neretai norint nepakilti į orą tekdavo ir pritūpti. Vėjas šlavė viską savo kelyje.
Pranešama apie kelis sužeistus asmenis, kol kas aukų išvengta. Meteorologai šioms oro sąlygoms suteikė geltonąjį įspėjimo ženklą, kas reiškia, kad vėjas artėjo link kritinės ribos. Itin daug darbo turėjo gelbėjimo tarnybos, kurios nelaimėlius gebėjo pasiekti daugiausia malūnsparniais.
 
Tikimąsi, kad tai buvo paskutinis šių metų rudens pasispardymas ir daugiau tokių stiprių audrų Britanija nebematys. Kol kas meteorologai grėsmingų oro permainų nežada.
  

Žymos: Anglija, Audra, vėjas, Brianas

Komentarai

Naujausi straipsniai