Tiesa.com, Mirror.co.uk   |   2019-01-17

Ar link Britanijos artėjanti Arktinė audra tęsis mėnesį?

  
Ar link Britanijos artėjanti Arktinė audra tęsis mėnesį?
© Flickr.com
Nepamirškite pirštinių, šalikų ir kepurių, nes per pastarąsias kelias dienas oro temperatūra Britanijoje vis labiau vės. Londono meteorologijos tarnyba pranašauja drastiškus oro pokyčius. Nuo šiandien po truputį atsisveikinama su pliusine temperatūra ir ruošiamasi sutikti šaltį.Dėl staigaus orų pokyčio britai skatinami tinkamai pasiruošti, iš anksto susiplanuoti keliones, mat dėl kartu su šalčiais atkeliavusio sniego gali staiga sutrikti viešojo transporto eismas, o keliai tapti nepravažiuojamais.
Šiandien ryte iš Arkties atkeliavęs šaltas oras atvėsins temperatūrą, tad ant kelio gali pasitaikyti ledo pėdsakų. Vairuotojai turėtų būti labai atidūs. Šalies šiaurėje ir šiaurės rytuose gali iškristi šlapdriba, lyti. Kitose šalie dalyse vyraus saulėti, bet šalti orai, vėjas susilpnės, tačiau temperatūra išliks minusinė.
 
Ketvirtadienio naktį didžiojoje šalies dalyje laukiama šaltuko, kuris tęsis iki pat kitos savaitės pradžios.
 
„Daugiausia sniego iškris kalvotose ir kalnuotose vietovėse, šalies šiaurėje esančiose lygumose, taip pat kai kuriose rytinėse dalyse“, - sakė meteorologas Danas Suri.
 
Naktis iš ketvirtadienio į penktadienį bus giedra, dėl to penktadienio rytą šalį kaustys šaltis. Nepaisant giedros ir be kritulių dienos, lietaus debesys pajudės pietryčių kryptimi, tad skėčio pamiršti nereikėtų.
Penktadienį daugiausia sniego iškris Škotijoje.
 
Šeštadienį oras visoje šalyje pasikeis drastiškai. Dieną vyraus minusinė temperatūra, o pietinėse vietovėse iškris šlapdriba, vėliau pavirsianti sniegu.
 
Atlanto orų frontas atneš nemalonius ir labai įvairius orus – nuo lietaus, iki šlapdribos ir pūgos, kuri pasirodys pietvakarių Anglijoje, kai kuriose centrinės pietų Anglijos dalyse.
 
Rytinėje šalies dalyje oras turėtų išlikti šaltas ir sausas.
Meteorologai teigia, kad šį savaitgalį įsivyravę šalti orai gali tęstis visą mėnesį. Kai kuriomis dienomis temperatūra, tikėtina, pasieks ir 10 laipsnių šalčio.
 
  

Žymos: Šaltis, Sniegas, Orai, pūga

Komentarai

Naujausi straipsniai