Tiesa.com   |   Met Office.   |   2017-06-01

Anglijai smogs potvynis (pavojaus žemėlapis)

  
Anglijai smogs potvynis (pavojaus žemėlapis)
© pixabay nuotr.
Potvynį sukels smarki liūtis, papildomą pavojų vakarop kels intensyvus žaibavimas.
Prognozuojama, jog per valandą iškris apie 25-30 milimetrų kritulių

Meteorologai išplatino įspėjimą – dėl smarkaus lietaus penktadienį nemažai daliai Jungtinės Karalystės gresia potvynis.

Šalies meteorologijos tarnyba informavo, jog didžiausia užliejimo grėsmė kyla pietryčių Anglijoje, potvynio banga gali atsiristi ir iki Londono. Pagal specialistų naudojamą pavojaus matavimo skalę, grėsmė priskiriama geltonajai kategorijai, o tai reiškia, jog šis gamtos reiškinys yra tikėtinas ir nepraeis be pasekmių.
Vandens lygis turėtų ženkliai pakilti dėl stiprių liūčių, kurie šiuose regionuose prasidės penktadienį po pietų ir turėtų užtrukti iki vidurnakčio. Šilto ir drėgno oro banga į Britanijos salyną turėtų atslinkti iš Prancūzijos pusės, prognozuojama, jog per valandą iškris apie 25-30 milimetrų kritulių.
 
Sinoptikai primena, jog tokios oro sąlygos gali apsunkinti eismą, mat kai kuriose vietovėse dėl pakilusio vandens lygio bus apsemti keliai. Jie taip pat įspėja, jog papildomą pavojų penktadienį vakare gali kelti ir intensyvus žaibavimas.
 
Tuo tarpu oro tempetatūra šiuose JK regionuose penktadienį sieks iki 25 laipsnių, o nestiprus vėjas pūs iš pietryčių pusės.
Gelva spalva pažymėta potvynio grėsmės zona. Met Office nuotr. Gelva spalva pažymėta potvynio grėsmės zona. Met Office nuotr.
  

Žymos: Potvynis, Orai Anglijoje, Pavojus, žaibavimas

Komentarai

Naujausi straipsniai