BBC ir Tiesa.com inf.   |   2012-02-05

Angliją sniegas vėl užklupo netikėtai: atšaukta dalis skrydžių, sutriko traukinių ir automobilių eismas (video)

  
Angliją sniegas vėl užklupo netikėtai: atšaukta dalis skrydžių, sutriko traukinių ir automobilių eismas (video) Vaikai sekmadienį Londone džiaugėsi sniegu.

Gausiai savaitgalį Angliją užvertęs sniegas, kaip ir prognozuota, gerokai sutrikdė šalies gyvenimą. Dalis skrydžių buvo atšaukta, sutriko traukinių eismas. Šeštadienio vakarą Londone buvo buvo sustabdytos kelios metro linijos, automobiliai slidinėjo gatvėse, o statesnės įkalnės tapo neįveikiamos daugeliui vairuotojų.

Nors Anglijoje gyvenantiems lietuviams sniegas daugiausia sukelia malonias emocijas, bet patiems anglams jis tampa rimtu išbandymu. Sinoptikai prognozuoja, kad naktimis išliks silpnai neigiama temperatūra, todėl eismo sąlygos išliks sudėtingos, ypatingai tamsiuoju paros metu ir rytais.
Pranešama, dalyje Anglijos iškrito net iki 16 cm sniego. Kai kurie vairuotojai, važiavę greitkeliais M25 ir M40, buvo priversti sustoti ir naktį praleisti automobiliuose. Didžiausias šalyje ir ketvirtas pagal dydį pasaulio oro uostas Heathrow sekmadienį vykdė trečdaliu mažiau skrydžių nei turėjo. Įdomu tai, kad snigti buvo nustoję dar naktį. Aviacijos saugumo specialistai tvirtino, kad dulksna greitai virsta ledu, todėl tinkamai parengti kiekvieno lėktuvo ir pakilimo tako sekmadienį buvo neįmanoma.
 
Londone pirmadienio naktį prognozuojama apie 1 laipsnį šilumos, kai kur atvės iki nulio. Dieną sušils iki 4, bet greičiausiai palis. Antradienio naktis bus vėsesnė – atšals iki 2 laipsnių šalčio, todėl tikėtina, jog kelius padengs ledas. Dieną šils iki 2-3 laipsnių.
 
Aplink Birmingemą ir Mančesterį naktimis ateinančią savaitę vyraus neigiama temperatūra – atvės iki 5 laipsnių. Dienomis šils iki 4-5 laipsnių. Panašūs orai bus ir rytinėje Anglijos dalyje.
 

  

Žymos: Londonas, Orų prognozė, Sniegas, Video

Komentarai

Naujausi straipsniai