Tiesa.com   |   Elta   |   2012-10-15

Vis daugiau gydytojų palieka Estiją

  
Vis daugiau gydytojų palieka Estiją Suomijoje dirba daug estų gydytojų ir jų skaičius nuolat auga.

Jau ne vienerius metus daug kalbama ir apie tai, kad gerų gydytojų Lietuvoje greitai neliks, nes jie iškeliauja dirbti į Skandinavijos bei Vakarų Europos šalis. Atrodo, kad panašios tendencijos ryškėja ir Estijoje.

Lietuvos naujienų agentūra ELTA cituoja estų portalą „Postimees“: šių metų pradžioje Suomijoje dirbo daugiau nei pustrečio šimto gydytojų iš Estijos. 25 iš 263 jau turi Suomijos pilietybę ir visi jie daugelį metų gyveno ir dirbo savo gimtojoje šalyje – Estijoje.
 
Suomijos gydytojų sąjungos duomenimis, per pastaruosius aštuonerius metus gydytojų, gyvenančių Suomijoje, skaičius išaugo 179. Skelbiama, kad į kaimyninę šalį kiekvienais metais atvykdavo virš 20 gydytojų estų.
 
Išvykstančiųjų skaičius mažai priklauso nuo to, ar Estijoje tuo metu fiksuojamas ekonomikos pakilimas, ar nuosmukis, ar gydytojų algos didėja (kaip 2007-2008 m.), ar yra stabilios (2009-2011 m.). Detaliau ištyrus duomenis matyti, kad daugiausia gydytojų į Suomiją išvyko 2007-2008 metais, kai jų atlyginimai Estijoje augo itin sparčiai. Ir vis dėlto negalima teigti, kad atlyginimas neturi jokios įtakos gydytojų apsisprendimui išvykti iš šalies. Estų portale teigiama, kad apsisprendimą vykti į kitą šalį įtakoja daug sudėtingesnės ir daugialypės priežastys, ne tik atlyginimas.
 
  

Žymos: Medicina, Emigracija, Gydytojai

Komentarai

Naujausi straipsniai