2011-06-13

Vilniaus oro uosto skrydžius mažiau trikdys meteorologinės sąlygos

  
Vilniaus oro uosto skrydžius mažiau trikdys meteorologinės sąlygos Vilniaus oro uosto darbas dėl blogo oro sutrikdavo 14 dienų per metus.

Tarptautinio Vilniaus oro uosto (TVOU) orlaivių kilimo ir tūpimo takui pirmą kartą Baltijos šalyse suteikta II-oji tiksliojo artėjimo tūpti kategorija (CAT II). Nuo šiol orlaiviai čia galės leistis prie ypatingų meteorologinių sąlygų - tūpimo procesas tapo dar saugesnis.

Dėl sudėtingų meteorologinių sąlygų, orlaiviai pagrindiniame šalies oro uoste iki šiol negalėjo tūpti vidutiniškai 14 dienų per metus. Įdiegus naują sistemą, netinkamų orlaiviams tūpti dienų skaičius sumažintas per pusę – vidutiniškai iki 7 dienų per metus. Turėdamas II-ąją tiksliojo artėjimo tūpti kategoriją, TVOU galės priimti orlaivius iš Kauno, Rygos, Talino, bei kitų oro uostų, kai juose bus nepalankus oras leistis.
„Įdiegus aukštesnės kategorijos technines priemones, orlaivio vadui bus lengviau leistis oro uoste, dėl to, esant blogoms oro sąlygoms, sumažės orlaivių prastovos. Tai didins skrydžių saugą ir oro uosto patrauklumą naujoms aviakompanijoms“, - sako Vilniaus oro uosto Infrastruktūros departamento direktorius Darius Okunevičius. Jis pabrėžia, kad norint dirbti su kai kuriomis skrydžių bendrovėmis, CAT II yra privaloma sąlyga, nes turint šią kategoriją, galima joms pasiūlyti didesnę ekonominę naudą - padaugėja dienų ir valandų, kai oro uoste gali leistis orlaiviai.
 
Civilinės aviacijos administracija (CAA), po metus laiko trukusių procedūrų, pripažino Vilniaus oro uosto kilimo ir tūpimo taką tinkamu naudoti pagal II–osios kategorijos tiksliojo artėjimo tūpti procedūras ir išdavė Civilinio aerodromo tinkamumo naudoti pažymėjimą. Toks pažymėjimas Lietuvoje ir Baltijos šalyse išduotas pirmą kartą.
 
Vilniaus oro uosto kilimo ir tūpimo takas pripažintas tinkamu naudoti pagal II–osios kategorijos tiksliojo artėjimo tūpti procedūras kryptimi „02“. Civilinio aerodromo tinkamumo naudoti pažymėjimas nurodo, kad oro uoste nuo šiol galimas orlaivių artėjimas tūpti ir tūpimas pagal prietaisus, kai įgulos sprendimo priėmimo aukštis mažesnis nei 60 metrų, bet ne mažesnis nei 30, o kilimo ir tūpimo tako matomumo nuotolis – ne mažesnis kaip 350 m.
 
Iki šiol Vilniaus oro uoste buvo taikomos tiksliojo artėjimo tūpti I kategorijos procedūros. Tai reiškia, kad orlaivio vadas turėjo apsispręsti baigiamajam skrydžio etapui ne žemesniame nei 60 metrų aukštyje ir esant ne mažesniam nei 550 metrų matomumui. Prieš metus VĮ „Oro navigacija“ sumontavo naujus tiksliojo artėjimo tūpti įrenginius ILS/DME. Aerodromo signalinių žiburių įrenginių rekonstravimo darbų rangovas - viešąjį konkursą laimėjusi bendrovė UAB „Siemens” - už 4,86 mln. Lt esamą sistemą papildė artėjimo ir tūpimo zonos žiburiais, kurių papildomai įrengta apie 250. Taip pat buvo padaryta pakeitimų meteorologinės informacijos teikimo procesuose.
Oro uostų kilimo ir tūpimo takai gali būti įrengti pagal 3 skirtingas tiksliojo artėjimo tūpti kategorijas. Atsižvelgiant į skrydžių intensyvumą, įrangos naudojimo ir priežiūros kaštus bei meteorologinius veiksnius, Vilniaus oro uoste III-osios kategorijos kol kas siekti neketinama.
 
  

Komentarai

Naujausi straipsniai