Tiesa.com   |   BBC inf.   |   2017-05-08

Valdantieji žada ženklius migracijos apribojimus

  
Valdantieji žada ženklius migracijos apribojimus
© Wikipedia nuotr.
Pagrindinė šalies partija ir rinkimų favoritė imigracijos mažinimą laiko savo tikslu.
Pernai grynoji imigraciją į JK siekė beveik 300 tūkst. žmonių.

Konservatoriai, kuriems prognozuojama pergalė artėjančiuose išankstiniuose Jungtinės Karalystės parlamento rinkimuose, neatsisako planų gerokai apriboti imigraciją.

Dabartinėje kadencijoje daugiausiai narių turinti ir vyriausybę valdanti konservatorių partija tokius imigracijos apribojimus jau anksčiau numatė savo rinkiminėje programoje, kurios nežada keisti. Tai sekmadienį radijui BBC5 patvirtino vidaus reikalų ministrė Amber Rudd.
Kalbėdama apie srautų sumažinimą ji nepasakė bent apytikslių skaičių, tačiau manoma, kad tikslas – grynąją imigraciją sumažinti dešimtimis tūkstančių.
 
Pernai grynoji imigraciją į JK siekė beveik 300 tūkst. žmonių.
 
„Mano asmenine nuomone, imigraciją reikia mažinti. Tikimės, kad tikslas bus nustatytas ateinantiems 5 metams“, – sakė politikė.
 
Konservatoriai apie imigracijos mažinimą kalba nuo 2010 metų. Nors laisvas žmonių judėjimas tarp JK ir Europos Sąjungos priklausys nuo „Brexit“ derybų pabaigos, A. Rudd leido suprasti, kad to tikrai nebus.
„Situacija keičiasi, nes mes paliekame ES. Žinote, tada baigsis ir laisvasis judėjimas, o mums reikės imigraciją mažinti taip, kad išlaikytumėme paramą verslui“, – kalbėjo A. Rudd.
 
Jos bendrapartietė ir pirmtakė, dabartinė JK premjerė Theresa May balandžio pabaigoje savo rinkimėnse kalbose taip pat minėjo, jog šalis greitai susigrąžins sienų kontrolę, o imigraciją apribos taip, kad ji valstybėje neardytų darnių procesų.
 
Leiboristai imigracijos riboti nelinkę, o kraštutinių pažiūrų partija UKIP skelbia, kad į JK galėtų atvykti ne daugiau 100 tūkst. imigrantų per metus.
 
Rinkimuose pergalė prognozuojama konservatoriams.
  

Žymos: imigracija, Konservatoriai, išankstiniai rinkimai

Komentarai

Naujausi straipsniai