Tiesa.com   |   theguardian.com   |   2016-08-03

Užregistruoti JK gyvenančius ES piliečius užtruks 140 metų

  
Užregistruoti JK gyvenančius ES piliečius užtruks 140 metų JK paliekant ES bus nutrauktas ir laisvas žmonių judėjimas, greitai privalės būti įregistruota apie

Migracijos stebėjimo organizacija apskaičiavo, kiek laiko po „Brexit” Jungtinės Karalystės (JK) vyriausybei užtruks registruoti šalyje jau gyvenančių Europos Sąjungos (ES) piliečių paraiškas įteisinti savo buvimą šalyje.

Paaiškėjo, kad naudojantis įprastinėmis procedūromis įregistuoti šalyje ilgiau nei penkerius metus gyvenančių imigrantų iš ES šalių paraiškas tapti oficialiais rezidentais užtruks nei daug, nei mažai - ilgiau nei šimtmetį.
Kaip pranešė theguardian.com, Ekspertai išanalizavo dabartinę rezidentų registracijos sitemą. Paaiškėjo, kad 3 mln. šalyje gyvenačių imigrantų registracija taptų milžiniška administracine užduotimi, su kuria vyriausybei pavyktų susidoroti tik po 140 metų.
 
Darant prielaidą, kad JK paliekant ES bus nutrauktas ir laisvas žmonių judėjimas, greitai privalės būti įregistruota apie 3 mln. JK legaliai gyvenančių ir dirbančių ES piliečių. Kritikų teigimu, būtina kuo greičiau priimti efektyvesnį rezidento aplikacijos procesą.
 
Nepaisant „Brexit”, JK galės pasilikti 3 mln. imigrantų
 
  

Žymos: Referendumas, brexit, rezidentas

Komentarai

Naujausi straipsniai