Tiesa.com   |   bbc.com   |   2016-04-11

Už atvykimą į JK pabėgėliai vos nesumokėjo gyvybe

  
Už atvykimą į JK pabėgėliai vos nesumokėjo gyvybe
© pixabay.com
Pabėgėliams pavyko pranešti, jog jie yra konteineryje.

Greitkelio M1 stovėjimo aikštelėje sustojusio vilkiko gabenamame jūriniame konteineryje aptikta daugiau nei dešimt pabėgėlių. Jie per plauką neužduso, žmones išgelbėjo kartu su jais buvęs vaikas.

Pabėgėlius Leicestershire’o policijai pavyko susekti pol to, kai konteineryje buvęs vaikas iš mobiliojo ryšio telefono susisiekė su pabėgėlių gerove besirūpinančia organizacija „Help Refugees“. Septynmetis berniukas iš Afganistano laužyta anglų kalba trumpojoje žinutėje parašė, jog konteineryje nėra oro, vairuotojas nestoja, nėra ženklo, kad jis yra šiame konteineryje.
Policijai suradus konteinerį gabenantį vilkiką jame rastas ne tik vaikas, bet ir dar 14 suaugusiųjų. Krovinių gabenimui skirtas konteineris buvo sandariai uždarytas. Paaiškėjo, jog pabėgėliai tokiu būdu atvyko iš Prancūzijos mieste Calais esančios stovyklos, vadinamos džiunglėmis – ten gyvenančius vaikus „Help Refugees“ aprūpino telefonais, kad jie galėtų pranešti patekę į bėdą.
 
Nė vieno iš konteneiryje buvusių žmonių neprireikė gabenti į ligoninę. Tiriama, kas organizavo jų atgabenimą į JK tokiu gyvybei pavojingu būdu, vienas asmuo sulaikytas įtariant, jog jis prisidėjo prie nelegalaus imigrantų pervežimo.
  

Žymos: pabėgėliai, konteineris

Komentarai

Naujausi straipsniai