Tiesa.com   |   Bbc.co.uk   |   2015-08-13

Tęsiasi kova dėl Anglijoje atimtos latvės mergaitės

  
Tęsiasi kova dėl Anglijoje atimtos latvės mergaitės Jungtinės Karalystės pareigūnai ignoruoja Latvijos prašymus.
Šlapimu ir išmatomis dvokiančiuose namuose, purvinais ir šlapiais rūbais aprengta mergaitė buvo rasta palikta be priežiūros.

Paskelbtas teismo sprendimas prieš penkerius metus užvirusioje motinos ir Latvijos valstybės kovoje prieš Jungtinės Karalystės (JK) vaikų priežiūros pareigūnus. Šią savaitę Anglijos teismas nusprendė motinos nenaudai. Teismo sprendimu buvo nulemtas 7-erių metų Latvijos pilietybę turinčios mergaitės likimas.

Teismų maratonas prasidėjo po to, kai 2010-siais metais, šlapimu ir išmatomis dvokiančiuose namuose, purvinais ir šlapiais rūbais aprengta mergaitė buvo rasta palikta be priežiūros ir paimta vietos valdžios institucijų globon.
Paskutinio teismo sprendimu buvo nuspręsta mergaitę iš motinos atimti visam laikui ir leisti įvaikinti Didžiojoje Britanijoje. Tokį sprendimą, mergaitės mama apskundė. Latvijos politikai paliko į aršų mūšį teigdami, jog tiek motina, tiek ir jos dukra yra Latvijos pilietės ir turėtų būti deportuojamos į Latviją.
 
Naujienų portalui bbc.co.uk motina pasakojo, jog kai savo namuose išgirdo teismo sprendimą - buvo šokiruota. Pasak moters, ji jau seniai „susitvarkė” ir toks teismo sprendimas yra mažų mažiausiai neteisingas.
 
Kartu su Latvijos valdžios institucijomis mergaitės mama pranešė, jog kreipsis į Aukščiausiąjį teismą, o jei ir tai nepadės, byla bus perduota Europos Teisingumo Teismui.
 
Latvijos Ministras Pirmininkas Ignoris Pimenovas teigė, jog jam buvo sunku suvokti, kaip šalis, kuri laikosi „aukštų moralės standartų“, galėjo šitaip pasielgti. Manoma, jog toks atvejis ne vienintelis, kai iš latvių moterų yra atimami vaikai.
 
Latvijos politikai pažadėjo moteriai padėti šioje kovoje ir susigrąžinti dukrą.
 
„Tiesa” skaitytojams primena, kad jau rašė apie Jungtinėje Karalystėje iš motinos atimtą mergaitę iš Latvijos.
  

Žymos: Vaikai ir tėvai, Vaiko globa

Komentarai

Naujausi straipsniai