Tiesa.com   |   bbc.com   |   2017-02-22

Teismas vertins migracijos apribojimus

  
Teismas vertins migracijos apribojimus
© Flickr.com nuotr.
Tesme bandoma užginčyti sutuoktinio iš užsienio gyvenimo sąlygas JK.
Jeigu teismas pritars vyriausybei, šalį turės palikti tūkstančiai žmonių, jeigu ne – į JK plūstels dar daugiau atvykėlių.

Aukščiausiasis Jungtinės Karalystės teismas imasi tyrimo, ar legali tvarka, pagal kurią iš užsienio sutuoktinius gali atsivežti tik pakankamai uždirbantys šalies piliečiai.

Dar 2012 metais šalį valdžiusi vyriausybė nustatė, kad užsienietę žmoną ar vyrą į JK galima atsivežti tik tiems britams, kurie uždirba bent 18,6 tūkst. svarų sterlingų per metus. Taip buvo siekta užtikrinti, kad svetimšaliai sutuoktiniai nebūtų priklausomi nuo mokesčių mokėtojų pinigų.
Šis apribojimas taikomas tik už Europos ekonominės erdvės ribų esančių valstybių piliečiams, todėl jis labiausiai aktualus Britanijos piliečiams, turintiems sutuoktinius iš Arabų pasaulio, Azijos ar Afrikos valstybių, Pietų Amerikos bei JAV.
 
Iki aukščiausiojo teismo nukeliavusios bylos taip pat iškeltos vyro ir moters, kurių sutuoktiniai yra Pakistano piliečiai.
 
Jeigu paskutinės instancijos teismo sprendimas bus palankus vyriausybei, šalį turės palikti tūkstančiai žmonių, mat jų sutuoktiniai uždirba nepakankamai. Jeigu vyriausybė pralaimės, lauks atvirkštinis procesas – į JK plūstels dar daugiau atvykėlių iš minėtų šalių.
 
Ši byla taip nulems, ar pagrįstas yra valdžios reikalavimas pabėgėliams: šeimai, auginančiai du vaikus privalomos bent 22,4 tūkst. metinės pajamos ir papildomai po 2400 £ už kiekvieną kitą vaiką.
 
Vyriausybė tikina apribojimus įvedusi tam, kad palengvintų naštą mokesčių mokėtojams, šiuo metu išlaikantiems daugybę nedirbančių užsieniečių, taip pat skatindama jų integraciją į vietos visuomenę bei užkirsdama kelią piktnaudžiavimui, tokiam kaip fiktyvios santuokos.
 
Valdžios oponentai sako, jog tokia tvarka prieštarauja žmogiškumui, mat ji išskirs daugybę šeimų, o be tėvo ar motinos bus priversti augti mažiausiai 15 tūkst. vaikų.
  

Žymos: Gyvenimas Anglijoje, Santuoka su užsieniečiu, apribojimai

Komentarai

Naujausi straipsniai