Tiesa.com   |   2010-10-01

„Star1 Airlines“ inicijuojamas bankrotas (papildyta)

  
„Star1 Airlines“ inicijuojamas bankrotas (papildyta)
© „Star1 Airlines“
Kiek keliautojų nukentėjo dėl „Star1 Airlines“ nutrūkusios veiklos, kol kas nėra aišku.

Įmonių grupė „Star Team Group“ bendrovėms „Star1 Airlines“ ir „Star Holidays“ inicijuoja bankrotą. „Star Team Group“ išplatintame pranešime rašoma, kad neradusi papildomų galimybių finansuoti savo valdomos įmonės „Star1 Airlines” veiklos, bei atsižvelgdama į tai, kad „Star1 Airlines“ neturi galimybės savo veikloje naudoti pagrindinės priemonės - Dubline sulaikyto orlaivio, priėmė sprendimą kreiptis į teismą dėl bankroto bylos iškėlimo „Star1 Airlines”.

Vienintelis skrydžių bendrovės akcininkas „Star Team Group“ įpareigojo įmonės vadovą ne vėliau kaip iki spalio 5 dienos paruošti ir pateikti Vilniaus apygardos teismui pareiškimą dėl „Star1 Airlines“ bankroto bylos iškėlimo inicijavimo ir su tuo susijusius kitus reikiamus dokumentus.
Keleiviai, kurie buvo įsigiję bilietus skrydžiams į atšauktus reisus, dėl pinigų grąžinimo turi kreiptis tiesiogiai į „Star1 Airlines“ elektroniniu paštu claims@star1.aero. Įsigijusieji skrydžio bilietus kelionių agentūrose turi raštu pateikti prašymą grąžinti pinigus per kelionių agentūrą, kurioje pirko bilietus.

Bendrovės lėktuvas Dubline už skolas lizingo bendrovei sulaikytas praėjusią savaitę, apie skrydžių sustabdymą „Star1 Airlines“ paskelbė praėjusią savaitę, rugsėjo 24 dieną.

Tikslių duomenų kiek keleivių buvo nusipirkę bilietus skrydžiams su „Star1 Airlines“, tačiau spėjama, kad skaičius gali siekti 15 000.

Susisiekimo ministras Eligijus Masiulis žurnalistams teigė, kad gali būti, jog dalis nukentėjusių žmonių patirtų nuostolių gali būti dengiami iš valstybės lėšų.

Susisiekimo ministras šiandien pasirašė įsakymą panaikinti „Star1 Airlines“ licenciją.
 
Be to, ketinama kreiptis į teisėsaugos institucijas siekiant išsiaiškinti, ar „Star1 Airlines“ teikiama informacija nebuvo klastojama. 
 
„Tam tikri skaičiai ir šių metų 9 mėnesių balansas rodo įmonės pelningumą. Tai kelia įtarimų, ar duomenys nebuvo klastojami. Prašysime, kad tai išsiaiškintų teisėsaugos institucijos“, – spaudos konferencijoje žurnalistams sakė E.Masiulis.
 
  

Komentarai

Naujausi straipsniai