Tiesa.com   |   2011-02-01

Stabdomos kelionės į Egiptą

  
Stabdomos kelionės į Egiptą
© URM
URM surengtame pasitarime sutrata, kad turistų iš Lietuvos kelionių organizatoriai į Egiptą nebeveš.

Lietuvos turistinių kelionių organizatoriai naujų turistų iš Lietuvos į Egiptą šią savaitę neveš.

Jiems kelionių organizatoriai, laikydamiesi turizmo paslaugų teikimo sutarčių nuostatų, pirmiausia sudarys galimybę ir pasiūlys pakeisti kelionių datas į vėlesnes arba pakeisti kelionių kryptis, jei siūlomos alternatyvos keliautojams netiks – grąžins už keliones sumokėtus pinigus.

Užsienio reikalų viceministrė Asta Skaisgirytė Liauškienė į pirmadienį surengtą pasitarimą pakvietė kelionių organizatorių UAB „Novaturas“ ir UAB „Tez Tour“, Valstybinio turizmo departamento ir kitų turizmo sektoriaus institucijų atstovus.
Kelionių organizatoriai stengsis, kad keliautojams netektų keisti atostogų planų, todėl svarstomos ir artimiausiu metu šiems keliautojams bus pasiūlytos kelionių alternatyvos.
 
Egipte tęsiantis neramumams ir masiniams protestams, augant nestabilumui ir išplėtus komendanto valandą, Užsienio reikalų ministerija Lietuvos piliečiams į šią šalį siūlo nevykti.
 
Lietuvos piliečius, esančius didžiuosiuose Egipto miestuose ir laikinai atvykusius į Egiptą, esant galimybių saugiai keliauti kviečiame palikti Egiptą komerciniu transportu.
 
Turistams Raudonosios jūros pakrantės kurortuose rekomenduojama laikytis kelionių organizatorių ar jų atstovų rekomendacijų, nuo ekskursijų už kurortų ribų susilaikyti.
 
Turimais duomenimis, šiuo metu Hurgadoje poilsiauja 517 turistų iš Lietuvos, Šarm aš Šeiche – 154. Lietuvos ambasadoje Egipte yra užsiregistravę apie 60 Lietuvos piliečių. Žinių apie per neramumus nukentėjusius Lietuvos piliečius ambasada neturi.
 
Lietuvos piliečius, į šalį atvykusius savarankiškai, kviečiame registruotis visą parą Užsienio reikalų ministerijoje (el. paštu pilieciai@urm.lt, telefonu +370 (5) 2362444) arba Lietuvos ambasadoje Egipte (tel. +20227364329, faks. +20227364326).
Užsienio reikalų ministerija nuolat stebi situaciją Egipte ir toliau teiks atitinkamas rekomendacijas vykstantiems į šią šalį.
  

Komentarai

Naujausi straipsniai