Tiesa.com   |   Bbc.co.uk   |   2016-07-27

Sprendžia, kiek laiko JK gyvenantys imigrantai galės pasilikti

  
Sprendžia, kiek laiko JK gyvenantys imigrantai galės pasilikti JK gyvenantys ES piliečiai neturėtų būti naudojami kaip derybų su ES koziris.
JK gyvenantys ir dirbantys ES piliečiai turi teisę žinoti, kokia yra jų padėtis JK ir ES išsiskyrimo kontekste.

Dėl prieš pasitraukimą iš Europos Sąjungos (ES) padidėsiančios imigracijos susirūpinę parlamentarai Vyriausybę spaudžia nustatyti datą, nuo kada šalyje gyvenantys užsieniečiai įgaus teisę pasilikti JK.

Pasak Vidaus reikalų komiteto, aiškios datos nustatymas efektyviai sustabdytų imigracijos bangą prieš JK paliekant ES. Toks fenomenas pastebėtas jau ir anksčiau kiekvieną kartą bandant sugriežtinti imigracijos taisykles.
Tačiau ministrai paprieštaravo, kad neprasidėjus deryboms dėl išstojimo iš Sąjungos sąlygų, tokia data iš anksto paskelbta būti negali.
 
Kaip pranešė bbc.co.uk, Vyriausybė patvirtino sieksianti geriausių sąlygų dėl laisvo judėjimo ES ribose.
 
Tačiau dėl susiklosčiusios padėties kol kas ES piliečių teisės JK garantuotos būti negali. Teigiama, kad tol, kol neaiški JK piliečių, gyvenančių Europos šalyse padėtis, tol nebus garantuotos ir ES piliečių JK teisės.
 
„JK gyvenantys ir dirbantys ES piliečiai turi teisę žinoti, kokia yra jų padėtis JK ir ES išsiskyrimo kontekste. Šie žmonės neturėtų būti naudojami kaip derybų koziris tolimesnėse derybose”, - sakė Vidaus reikalų komiteto atstovas.
 
  

Žymos: Europos Sąjunga, Referendumas, Imigrantai, brexit

Komentarai

Naujausi straipsniai