Tiesa.com   |   independent.co.uk   |   2016-07-13

Šalį ruošiasi palikti šviesiausi protai

  
Šalį ruošiasi palikti šviesiausi protai
© pixabay.com
Pagal apklausą, iš Didžiosios Britanijos išvažiuoti ketina apie penktadalis mokslininkų.

Pastaruoju metu kylanti ksenofobijos banga ir intelektualų ignoravimas verčia Didžiosios Britanijos mokslininkus galvoti apie emigraciją.

Ne tik visuomenės reakcija, bet ir grėsmė prarasti svarbių mokslinių projektų finansavimą yra pagrindinės priežastys, privertusios po referendumo šviesiausius britų protus galvoti apie išvykimą. Mokslininkų elitas, įskaitant ir protingiausiu pasaulio žmogumi laikomą Steveną Hawkingą, visada pasisakė už išlikimą ES ir aiškino narystės bendrijoje svarbą.
Tačiau tauta, atrodo, jų nesuprato ir nubalsavo priešingai. Ir tai mokslininkų bendruomenei kelia rūpestį.
 
„Po referendumo jau kalbėjausi su maždaug 350 akademikų, kone visi jie nerimauja dėl šalies mokslinių tyrimų ateities. Beveik kas penktas (18 proc.) rimtai svarsto galimybę išvažiuoti iš šalies ir tęsti darbus kitose ES valstybėse“, – sakė „Mokslininkai Europos Sąjungai“ programų direktorius Mike Galsworthy.
 
Britanijos mokslininkaiES biudžeto tyrimams kasmet gauna apie milijardą svarų sterlingų, o tai padeda pritaukti į šalį ir gabiausius bei talentingiausius mokslininkus iš visų ES šalių. Todėl finansavimo sumažėjimas ir ženkliai išaugus neapykantos kitataučiams atvejų skaičiui gali suduoti itin stiprų smūgį mokslininkų bendruomenei.
 
Ksenofobų taikiniais tampa ir patys mokslininkai, teigė Oxfordo universiteto profesorius Franckas Duvellis, kurio žmona – ekonomistė iš Ukrainos.
 
Užsieniečių mokslininkų manymu, žmonės referendume balsavo klausydami širdies, o ne proto. Juos nustebino ir kampanijos už pasitraukimą vedlių požiūris – Michaelis Gove’as pareiškė, kad šalyje jauyra pakankamai ekspertų ir daugiau jų nereikia.
 
Tokį požiūrį akademikai pavadino „antiintelektualizmu“.
 
 
 
  

Žymos: Referendumas, mokslininkai

Komentarai

Naujausi straipsniai