Tiesa.com   |   2015-05-14

Referendumas: imigrantams uždraudus balsuoti - Anglijos Vyriausybė į teismą

  
Referendumas: imigrantams uždraudus balsuoti - Anglijos Vyriausybė į teismą Europiečių partijos organizuotas protestas prieš Nepriklausomą partiją (UKIP)
Naujausiais duomenimis, referendumo data planuojama paankstinti ir jis įvykti gali jau ateinančiais metais.

Konservatorių partijai laimėjus rinkimus daugybė Jungtinėje Karalystėje (JK) gyvenančių imigrantų iš Europos Sąjungos (ES) šalių sunerimo dėl tolimesnių partijos veiksmų. Europiečių partijos (angl. Europeans Party) lyderis Tommy’is Tomescu’as imigrantus ragina susivienyti ir pradėti ruoštis planuojamam JK referendumui dėl išstojimo iš ES.

Londone, kaip atsakas į neigiamą požiūrį į imigrantus iš ES, įsikūrusios partijos lyderis teigė, kad planuoja paduoti ieškinį prieš Didžiosios Britanijos vyriausybę. Ieškinio tikslas - įteisinti šalyje gyvenančių imigrantų iš ES valstybių balsavimo teisę visuotiniuose rinkimuose bei garantuoti balsavimo teisę ES referendume, kuris tiesiogiai nulems JK gyvenančių ES piliečių likimą.
„Šiuo metu laukiame sprendimo, kada JK oficialiai bus paskelbta referendumo dėl narystės ES data. Kas jame galės balsuoti, nuspręs šalies parlamentas. Jungtinės Karalystės Nepriklausomybės partija (UKIP) pasiūlė uždrausti imigrantams iš ES išreikšti savo nuomone referendume, nuo kurio priklausys jų likimas. Mes sieksime būti išgirsti, todėl labai svarbu, kad visos ES piliečių bendruomenės susivienytų dėl bendro tikslo”, - „Tiesai” sakė Europiečių partijos prezidentas Tommy’is Tomescu’as.
 
 
Dar 2013-ųjų pradžioje Didžiosios Britanijos Ministras pirmininkas Davidas Cameronas šalies piliečiams prižadėjo 2017-taisiais surengti referendumą, kuris išspręs šalies likimo ES klausimą. Naujausiais duomenimis, referendumo data planuojama paankstinti ir jis įvykti gali jau ateinančiais metais.
 
Nuo 2010-ųjų buvo atlikta daug skirtingų apklausų, pagal kurių rezultatus bandyta prognozuoti referendumo išvadas. Didžiausioje iki šiol 2014- aisiais Lordo Ashcrofto atliktoje apklausoje dalyvavo per 20 tūkst. JK gyventojų. Rezultatai atskleidė, kad Anglijos piliečių nuomonė vieninga nebuvo: keturi iš dešimties norėjo likti, tiek pat norėjo išstoti, o du buvo neapsisprendę.
Iš karto po rinkimų rezultatų paskelbimo, Europos partijos prezidentas išplatino pranešimą, kuriame ragina visus ES piliečus, gyvenančius ir dirbančius JK, nepraleisti progos ir išsakyti savo nuomonę artėjančiame referendume, nes jie sudaro 4 proc. visos JK populiacijos.
 
 
  

Žymos: Referendumas, Europos Sąjunga, Europiečių partija

Komentarai

Naujausi straipsniai