Tiesa.com   |   bostonstandard.co.uk   |   2016-10-03

Protesto metu – kaltinimai Rytų europiečiams

  
Protesto metu – kaltinimai Rytų europiečiams
© Flickr.com nuotr.
EDL nariai reikalauja, kad Anglijoje gyventų tik anglai.
Jie skaldo mus, o ne imigrantai iš Rytų Europos

Savaitgalį nacionalistinėmis pažiūromis garsėjanti organizacija surengė protestą Bostone. Jo metu išreikštas nepasitenkinimas ir imigrantais, kurių gausu šiame Rytų Anglijos mieste.

šta didžiulėms eitynėms, proteste dalyvavo tik nedidelė grupelė Anglijos gynybos lygos (England Defence League, EDL) aktyvistų. Oficialus jų tikslas – paraginti vyriausybę kuo greičiau pradėti pasitraukimą iš Europos Sąjungos.
„Procesas turėjo prasidėti kitą rytą po referendumo, bet ligšiol nepadaryta nieko.
 
Šiame mieste 76 procentai balsavusiųjų pasisakė už pasitraukimą iš ES. Tai aiškiau nei eišku. Tačiau politikai mūsų dar neišgirdo“, – aiškino protesto motyvus vienas iš jo dalyvių.
 
Žygiuodami per miesto centrą jie nešėsi didžiulį plakatą, kurio užrašas ragino kuo greičiau aktyvuoti 50-ąjį Lisabonos sutarties straipsnį bei „saugoti mūsų šalį“, skandavo „susigrąžinkime savo šalį“. Neslėpta, kad jie nepatenkinti ir imigrantų skaičiumi iš Rytų Europos, kurių Bostone gausu, šiame mieste gyvena ir nemaža lietuvių bendruomenė.
 
„Jie čia viską pakeitė“, – priežastis, kodėl reikia stabdyti imigraciją, sakė vienas EDL narys.
Tiesa, jis ir jo bendraminčiai nesulaukė aplinkinių palaikymo. Pakeliui sutikti britai išvadino juos rasistais bei fašistais.
 
„Jie skaldo mus, o ne imigrantai iš Rytų Europos“, – sakė Bostono gyventoja Ashley.
 
„Visi yra žmonės – arabai, musulmonai, pabėgėliai, imigrantai“, – reagavo į protestuotojų šūkius Lee.
 
„Manau, kad jie tik skleidžia neapykantą ir šūkauja kvailus kaltinimus“, – protestą vertino tądien į Bostoną užsukusi Beth McErlean.
Kai kuriais momentais protestuotojai ir juos stebėjusieji praeiviai kalbėjosi itin agresyviai, tačiau susirėmimų išvengta.
 
EDL atstovas Johnas Banksas po protesto sakė, jog tai „buvo geri debatai“.
 
Anksčiau EDL rengti protestai ne kartą baigėsi smurto protrūkiais. Nacionalistinėmis pažiūromis garsėjančios organizacijos nariai dažniau prisistato kaip kovotojais su „musulmolmonų invazija“, tačiau nepraleidžia progos pasisakyti prieš imigraciją bei pabėgėlius.
 
Čekijos vyriausybė susirūpino JK gyvenančiais savo piliečiais
 
  

Žymos: Protestas, Bostonas, Rytų europiečiai, anglijos gynybos lyga

Komentarai

Naujausi straipsniai