Tiesa.com   |   2013-07-09

Poilsiautojams Europoje - geresnės vartotojų teisės

  
Poilsiautojams Europoje - geresnės vartotojų teisės

Prasidėjus vasaros atostogų sezonui Europos Komisija imasi gerinti poilsiautojų apsaugą – ketinama atnaujinti ES teisės nuostatas dėl kelionės paslaugų paketų.

ki šiol ES keliautojų apsaugos teisinis pagrindas buvo 1990 m. ES direktyva dėl kelionių paketų. Ja užtikrinta visapusiška vartotojų apsauga užsisakant iš anksto parengtus kelionės paslaugų paketus, kuriuos sudaro, pavyzdžiui, skrydžiai, viešbučiai ar automobilio nuoma. Apsauga reiškia ir teisę gauti visą reikiamą informaciją iki sutarties pasirašymo – taip užtikrinama, kad kita sutarties šalis prisiimtų atsakomybę už visų pakete numatytų paslaugų suteikimą ir už repatriaciją kelionės organizatoriui tapus nemokiu (žr. priedo 1 langelį).
Ši reforma tapo reikalinga iš esmės pakitus kelionių rinkai – piliečiai vis dažniau linkę patys priderinti kelionę prie konkrečių savo poreikių, pavyzdžiui, pasirinkti atskiras kelionės paslaugas internetu, o ne jau gatavą kelionės paketą iš katalogo (žr. priedo 1 schemą).
 
Interneto laikais taikyti dabartines teisės nuostatas pasidarė sunku, nes individualizuotus kelionės paslaugų paketus vartotojai vis dažniau užsisako internetu (iš vieno ar kelių komerciškai susijusių pardavėjų), todėl pirkėjai nėra tikri dėl apsaugos, o pardavėjai – dėl savo įsipareigojimų. Taigi šiandien priimtos 1990 m. taisyklių pataisos buvo būtinos, kad Kelionių paketų direktyva atitiktų skaitmeninio laikmečio realijas. Tai reiškia, kad direktyva taip pat bus užtikrinama 120 mln. vartotojų, kurie perka tokius individualizuotus kelionės paslaugų rinkinius, apsauga.
 
Reforma toliau stiprinama vartotojų apsauga – padidinamas skaidrumas ir užtikrinama geresnė apsauga tuo atveju, jei kelionėje kiltų nesklandumų. Naudą pajus ir įmonės – Komisija panaikino pasenusius informavimo reikalavimus, kaip antai dėl naujų katalogų spausdinimo, ir užtikrino, kad nemokumo atveju taikytinos nacionalinės apsaugos priemonės būtų pripažįstamos kitose šalyse.
  

Žymos: Migracija, Kelionė, Kelionės

Komentarai

Naujausi straipsniai