Tiesa.com   |   dailymail.co.uk   |   2015-08-09

Po reido rytų Londono sumuštinių fabrike - deportacija

  
Po reido rytų Londono sumuštinių fabrike - deportacija
© Asociatyvi nuotr.
Pusę sumuštinių Anglijai gaminusiame fabrike – nelegalai iš rytų Europos ir Afrikos.
Legaliai kompanijoje dirbantys žmonės irgi bijo dėl savo darbo vietų, mat milžiniškos baudos gali apmažinti metinį „Greencore” 44 milijonų svarų pelną.

Pusę Jungtinėje Karalystėje parduodamų supakuotų sumuštinių gaminačiame fabrike rytų Londone per imigracijos reidą sulaikyti darbininkai iš Rytų Europos ir Afrikos.

Kaip pranešė dailymail.co.uk, per neteisėto imigrantų įdarbinimo reidą „Greencore” fabrike, kuriame pagaminti sumuštiniai atsiduria didžiųjų prekybos tinklų „Waitrose”, „Marks & Spencer”, „Sainsbury's” ir „Asda” lentynose, sulaikyti 32 darbininkai.
Esą Vidaus reikalų pareigūnams darbininkus teko vytis jiems sprunkant per pagrindinę gamybos liniją ir pakeliui bandant atsikratyti padirbtais asmens dokumentais. Bėgliai dar spėjo mobiliaisiais skambtelti draugams ir įspėti, kad šie neitų į darbą, nes ir jie bus pričiupti.
 
Pareigūnams teko panaudoti didžiules metalo žnyples ir atidaryti užrankintas darbuotojų spinteles. Po apklausos, grupė darbininkų iš rytų Europos ir Afrikos buvo nufotografuoti, paimti jų pirštų atspaudai ir jie iš fabriko išvesti su antrankiais.
 
Reidas rytų Londone esančiame fabrike surengtas po to, kai apie gamykloje dirbančius nelegalius imigrantus pranešė skundikas. Devyni iš sulaikytųjų, apkaltinti imigracijos taisyklių pažeidimu, vis dar laikomi už grotų, o vienas likimo draugas paleistas už užstatą. Jo laukia tolimesnės apklausos.
 
Su likusiais 22-iem vis dar dirba imigracijos pareigūnai, kurie patikino, kad „jei prireiks”, pažeidėjai bus deportuoti.
 
„Greencore”, kuris gamina apie pusę Anglijoje parduodamų sumuštinių, bei įmonės įdarbinimo agentūrai gresia didžiulės baudos. Jei paaiškės, kad įmonės įdėmiai nepatikrino darbuotojų dokumentų, už kiekvieną sulaikytą nelegalą joms gali tekti susimokėti po 20 tūkst. svarų.
 
Legaliai kompanijoje dirbantys žmonės irgi bijo dėl savo darbo vietų, mat milžiniškos baudos gali apmažinti metinį „Greencore” 44 milijonų svarų pelną.
„Kai atėjau į rytinę 05:30 val. pamainą, aplink buvo pilna imigracijos pareigūnų autobusiukų ir policijos. Niekas nepaaiškino, kas vyksta, mums buvo liepta eiti į viršutinį aukštą. Kambaryje mūsų buvo apie 100 ir darbininkai skambino kolegoms, įspėdami neiti į darbą, nes ir jie gali būti pagauti,” – apie reidą pasakojo vienas iš fabriko darbuotojų.
 
„Po reido darbe nepasirodė pusė personalo. Įtariame, kad jie bijojo, jog pareigūnai sugrįš. Paprastai pas mus dirba septynios sumuštinių gamybos linijos, tačiau dabar jų tedirba keturios,” – pridūrė sumuštinių fabriko darbuotojas.
 
Anksčiau „Greencore” buvo susilaukęs kritikos po to, kai naujai statomam fabrikui darbuotojų ieškojo Vengrijoje. Tačiau įmonė kritiką atrėmė sakydama, kad „britai tokį darbą dirbti nori ne visada.”
 
Fabrike rytų Londone, Bromley-by-Bow, visą parą dirba 750 darbininkų. Jie pluša už minimalią 6,50 svarų už valandą algą ir dirba pamainomis po 8-12valandų.
  

Žymos: Rytų Londonas, Imigrantai, Home Office, Sumuštinių fabrikas

Komentarai

Naujausi straipsniai