Tiesa.com   |   standard.co.uk   |   2017-08-22

Pasiūlė tūkstančius už tai, kad paliktų JK

  
Pasiūlė tūkstančius už tai, kad paliktų JK
© Wikipedia nuotr.
Britanijos indai per daugybę metų giliai įleido šaknis JK.
Kiekvienas į Indiją grįžtantis Britanijos indas iš JK vyriausybės gautų 9 tūkst. svarų sterlingų kompensaciją bei sveikatos draudimą

Nacionalistinėmis pažiūromis garsėjančios Jungtinės Karalystės politinės partijos vienas iš lyderių siūlo migrantų skaičių šalyje mažinti mokant Britanijos indams kompensacijas už tai, kad šie paliktų salyną.

Toks pasiūlymas nuskambėjo iš politiko John’o Rees’o-Evans’o lūpų. 39 metų buvęs kariškis pretenduoja tapti partijos UKIP vadovu ir laikomas trečiu pagal populiarumą stoti prie šios organizacijos vairo.
Susitikime su partiečiais Mančesteryje J. Rees’as-Evans’as pasiūlė savo migracijos mažinimo viziją: politiko manymu, reikia pasiūlyti Britanijos indams pinigų, kad šie grįžtų į savo kilmės šalis. Taip neva vienu šūviu būtų nušauti du zuikiai – sumažėtų imigrantų skaičius JK ir padidėtų tarptautinė prekyba.
 
Pagal politiko planą, kiekvienas į Indiją grįžtantis Britanijos indas iš JK vyriausybės gautų 9 tūkst. svarų sterlingų kompensaciją bei sveikatos draudimą, o grįžęs į protėvių žemę už gautus pinigus galėtų pradėti savo verslą, kuriam, pagal specialią schemą, nebūtų taikomi papildomi apribojimai užmezgus prekybinius ryšius su JK.
 
Taip grynasis imigrantų skaičius šalyje sumažėtų milijonu, sakė J. Rees’as-Evans’as.
 
„Nelaikykite manęs fašistu ar blogiu.
 
Tiesiog siūlau kaip sumažinti migraciją, kurti darbo vietas ir gerinti dvišalę prekybą“, – sakė politikas.
 
Pirmieji Britanijos indai į šalį atsikėlė dar tais laikais, kai Indija buvo JK kolonija, prieš 100 metų jų salyne gyveno vos keli tūkstančiai, o itin didžiulis jų antplūdis kilo po II-ojo pasaulinio karo.
2011 metų duomenimis, JK gyveno beveik 1,5 mln. Britanijos indų. Dauguma iš jų turi dvigubą pilietybę.
 
Politiniai oponentai jau spėjo pasmerkti J. Rees’o-Evans’o pasiūlymą, pavadinę jį „bjauriu ir visiškai netinkamu“.
 
 
  

Žymos: imigracija, Kompensacija, Indija, UKIP, britanijos indai

Komentarai

Naujausi straipsniai